Wpis z mikrobloga

@bartolomis ja mam jak na pierwszym obrazku podczas stania na światłach pierwszy, drugi, trzeci itd. Podobnie mam jak jadę autostradą, eska, wojewódzką itd. Podobnie jak parkuje, ruszam itd.....

Ludzie, droga to nie wyścig...
@mcnight95 oczywiście ale wtedy za kierownicą jedziesz spięty bo umknie Ci 0.1 sekundy zanim ruszysz. Ludzie jeżdżą w różnych warunkach - często zmęczeni po pracy. Maja jeszcze pilnować aby nie spóźnić się 0.1 sekundy? To nie gra komputerowa.... Szkoda życia aby jeszcze za kółkiem być spiętym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 55
@mlnrz: absolutnie, dlaczego spięty? Dla mnie nie jest to żadnym problemem, a nawet jest to obowiązkiem będąc tuż przed sygnalizatorem aby mieć wbity 1 bieg, nie jest to żaden wysiłek. Dodatkowo jadąc tą samą drogą od lat, dobrze znamy cykle świateł co jeszcze bardziej ułatwia sprawę.
Nie przesadzaj też z setnymi sekund, bo nie o to chodzi. Części ruszenie zajmuje 4 sekundy zamiast 1 bo siedzą w telefonach zamiast zająć się
@Rebeliant: Jeszcze jedna ważna rzecz to jazda ze stałą prędkością - w Polsce to widać często na S-kach i autostradach przy zwiększonym ruchu, że jest grupa kierowców chcąca jechać ponad ograniczenie (+20, +30 itp) i przez to powstają korki (zmiany pasa -> niepotrzebne hamowania).

Gdyby wszyscy jechali z ograniczeniem to ruch byłby plynniejszy - można to zobaczyć np na autostradach w Niemczech, gdzie nawet przy zwiększonym natężeniu ruchu udaje się wszystkim
@perrymaniak popadasz teraz w skrajności - nikt nie mówi o tych, co mają wyjebongo i zamiast ruszyć siedzą w telefonie. Kolega @mcnight95 pisze o symulacjach zakładających doskonałe warunki ruszania na światłach tj. wszyscy równo ruszają na zielonym. To jest niemożliwe dopóty, dopóki auta nie będą autonomiczne. Ludzie za kółkiem są w różnym wieku, w różnej kondycji psycho-fizycznej.

Ja natomiast zalecam aby odrzucić od siebie oczekiwania, że każdy powinien jechać idealnie bo to