Wpis z mikrobloga

@majsteere
@Shin-chan
@Miotacz2137: a co "polish authorities", czyli polski rząd, robi dla ukraincow?

Przypominam ze parę dni temu wpadli na zajebisty pomysł włączenia syren alarmowych w całej Polsce, bo tak.

Wszyscy w kółko piszą że te wszystkie akcje to oodolne inicjatywy obywateli, ew. NGO niektórych albo samorządów.

Polski rząd ma dość mocno #!$%@? na pomoc, ale chwalic się zasługami to już może ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Shin-chan: Też to widziałem niestety. Już w komentarzach jakieś dzbanki piszą że to rasizm że Ukraińców przechodzących legalnie przez granice wpuszczamy a podstawionych ludzi na granicy z Białorusią nie xD
@Shin-chan: To nie jest śmieszne... Nie dało się po dobroci, to teraz będa chcieli przemycać zrównanie socjalturystów z Ukraińcami za pomocą zbiorczych pakiecików prawnych, których nie wypełnienie oznacza stratę kasy np z Unii: @majsteere: > a co "polish authorities", czyli polski rząd, robi dla ukraincow?

@ItsFine:

a co "polish authorities", czyli polski rząd, robi dla ukraincow?

Po pierwsze ustalenie push backów (wbrew unijnemu prawu) na pl-by, dzięki czemu mamy
Pobierz empty_silence - @Shin-chan: To nie jest śmieszne... Nie dało się po dobroci, to teraz...
źródło: comment_1649757423Vgy61LL1JWgsTzAEuxYT9v.jpg
Szachy 5D Rosji, która według wykopków finansuje organizacje po nich jadącą xD


@mel0nik: Rosja nie musi się posługiwać Amnesty International. Ma Niemcy i miała Angele Merkel z polityką otwartych drzwi, ma Łukaszenkę i pożytecznych durni w stylu "Granica", Ochojską, część polskiej opozycji, ma niemieckich ekologów lobbujących za kasowaniem atomu i własne organizacje lobbujące za przyjmowaniem imigrantów na zachodzie:

https://www.wykop.pl/link/6277969/kreml-destabilizuje-francje-ignorujcie-problemy-zwiazane-z-masowa-imigracja/

Według francuskich mediów, chodzi o rosyjską fundację z siedzibą w Wielkiej Brytanii
Chyba nie myślisz, że każdy to robi z dobrego serduszka,


@empty_silence: Nigdzie nie pisałem że każdy to robi z dobrego serduszka. "Każdy" to dość mocny kwantyfikator a znajdą się i tacy co spróbują wykorzystać sytuację dla siebie.

Niemniej jednak sam przyjąłem za darmo pod swój dach i znam masę wolontariuszy którzy zrobili tak samo. Nie wziąłem ani złotówki od rządu. Inni pomagają finansowo, kupują potrzebne leki, jedzenie, dentyści przyjmują za darmo.
A ty masz jakiekolwiek przykłady? Obstawiam że nie spotkałeś żadnego ukraińca i tylko plujesz jadem w internecie z piwnicy mamy.


@ItsFine: Czym pluję, kacapku?? Myślisz, że jakaś znacząca część Polaków ma pieniądze na utrzymanie za darmo w ramach wolontariatu ludzi potrzebujących pomocy na nie wiadomo jak długi czas, zwłaszcza matek z dziećmi? Że przedsiębiorcy za darmo będą dostosowywać hale? Bo do nas przyjechało 2 500 000 osób, przy czym połowa deklaruje
@empty_silence: Cięzko prowadzić dialog z kimś kto nie umie pisać po polsku. Najbardziej mnie śmieszy wyzywanie od kacapów, kogoś kto broni ukraińców. Wpadasz na pierwsze miejsce na mojej osobistej liście najciekawszego niezrozumienia używanej obelgi.

Proponuje poćwiczyć jeszcze bardziej Polski, szczególnie jeśli jesteś Polakiem. Dosłownie cały twój drugi akapit to jakiś bełkot pijanego wujka