Wpis z mikrobloga

głupoty gadasz. Za btc możesz otrzymać żywe 42k usd w kantorze więc nie jest warty zero.


@Tomasztom: Jest, to czysta spekulacja. Za wartością BTC nic nie stoi. Jak masz np. dolara to za nim stoi amerykańska gospodarka oraz ich lotniskowce. Dlatego rozliczenia międzynarodowe są w USA, a nie w Peso.

Komputerowy pieniądz służy do spekulacji, prania hajsu, płacenia okupu za malware oraz za zakupy w darknecie. Jakby nie było giełd to
@unified_observer: Siedzę w krypto od wielu lat, ale spoko jestem ignorantem...

Nie napisałem nigdzie, że nie można nic kupić za crypto, napisałem, że wartość crypto to spekulacja i nie jest powiązana z niczym. Sam kiedyś kupiłem sobie hosting za 100BTC. Jeden tweet Muska powoduje zmianę "to the moon". To jest czysta spekulacja i tak naprawdę to musisz wymienić na FIAT jak chcesz coś kupić co ma rzeczywistą wartość. Idź sobie do
@Filip3k91: Kurs Franka wystrzelił ponieważ Szwajcarski Bank Centralny przestał bronić kursu, a nie dlatego, że Elon puścił tweeta. Lira Turecka leci bo inflacja. Różnica jest taka, że wiesz czemu spada bo stoi za tym bank centralny, gospodarka i regulacje.

Chociażby przypadek z wczoraj, Elon puścił tweeta, patrzę na moje DOGE i 5% w górę, dzisiaj 5% w dół. Roller Coaster i tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yggdrasil: a to zadna waluta fiducjarna nie ma takich wahań?


Waluty tradycyjne juz dawno stracily swoje pokrycie w zlocie. Trudniej nimi manipulowac bo sa od tego mechanizmy, ale sa kryptowaluty ktore, tez takie mechanizmy posiadaja np. UST.
@Filip3k91: Nie chodzi mi o wielkość zmiany tylko o to, że to random, odklejony od wszystkiego.

Co do USDT to jaką masz gwarancję, że ma pokrycie w USD? Poza tym najpierw piszesz, że FIAT nie ma pokrycia w złocie, co jest prawdą, a zaraz potem o USDT, które podobno ma pokrycie w FIAT.

Ja tylko przedstawiam swoją opinię, siedzę trochę w tym od strony technologicznej, mam trochę crypto dla zabawy i