Wpis z mikrobloga

1256 + 1 = 1257

Tytuł: Kłamczuch
Autor: Jędrzej Pasierski
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788381911429
Wydawnictwo: Czarne
Liczba stron: 304
Opis książki:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4950051/klamczuch

Moje wrażenia:
W cyklu jest pięć książek, ta jest czwarta. Oczywiście czytam po kolei i zdecydowanie ta część podobała mi się najbardziej.
Akcja rozgrywa się w Beskidzie Niskim, we wsi o nazwie Pyrowa. Moje pierwsze skojarzenie: Chyrowa! I chyba coś jest na rzeczy, bo w książce pada nawet nazwa "Pyrowa Ski" (sołtysce marzył się kurort), a przecież w Chyrowej istnieje ośrodek narciarski... :) Sama Chyrowa jest bliska memu sercu, więc choćby z tego powodu z zainteresowaniem pochłaniałam książkę.
Nina Warwiłow zawędrowała w Beskid Niski na wakacyjny urlop (w książce "Roztopy" była tam w zimie). No i jakoś tak wyszło, że znów (!) wraz z jej pojawieniem się w spokojnej okolicy odnaleziony zostaje trup. Chcąc nie chcąc komisarz Nina nieoficjalnie wraca do pracy...
Cała historia jest dość ciekawa, nie ma jakichś dziwnych zwrotów akcji czy nagłego wprowadzania nowych bohaterów. Jest mała społeczność, która skrywa tajemnice. Lubię takie kryminały.
Jednak jak zwykle mam zastrzeżenia do głównej bohaterki (tym razem głównie dot. relacji z trzyletnią córką, z którą spędza wakacje). Autor (facet) ma chyba problem z kreowaniem kobiecej postaci.

#bookmeter #czytajzwykopem #beskidniski #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1649613563beedm3Au5QjnoPYuEHN7x0.jpg
  • 3
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 304
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Roztopy (Jędrzej Pasierski) - najnowsza recenzja usera faramka ★★★ (6.0 / 10) - Wpis