Wpis z mikrobloga

Mieszkam w innym kraju i polska polityka wewnetrzna niezbyt mnie interesuje.
Przylechali do mnie rodzice zony, i zachwalaja polski rzad, bo wszystkim daje pieniadze, ze nikt tyle nikomu nie dal. Emeryci nie placa podatkow, dostaja wiecej niz 12 pensji, dostaja ogromne podwyzki tych emerytur. Mlodzi tez nie placa podatkow, rodziny dostaja kase na dzieci, itd. No ze jest super.
Zapytalem sie ze jak wszyscy dostaja tyle kasy, to kto za to placi. Odpowiedzieli ze nikt, ze rzad daje wszystkim.
Zapytalem czy moze kawaler po 30 placi jakies wieksze podatki czy cos, bo skad nagle tyle kasy dla wszystkich.
Powiedzieli ze "niby dlaczego ktos ma placic wiecej, nikt nie placi wiecej, wszyscy tylko dostaja" a rzad pieniadze na to wszystko ma bo zabral zlodziejom "bo zlodzieje handlowali paliwem".

Proste pytanie, czy to prawda? A moze jest ktos kto niedostaje wiecej i musi jednak zaplacic wiecej?

#polska #polityka #podatki #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mielonkazdzika: ceny z kosmosu, raty kredytu w górę , inflacji takiej to wieki nie było, paliwo ponad 7 zł albo ponad 6zł , gaz i prąd podwyżki ale mamy tarcze jest taniej tylko to taniej jest trzy razy drożej niż półtora roku temu. Chleb po 7 zł. No i dają kasę, dają drukarki robią brum brum a podatnicy płacą. Nie wspomnę już o setkach nowych podatków jak i wyższych np cukrowy.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Oni mysla ze jak ugotuje obiad dla wszystkich to wszyscy dostana darmowy deser, bo kiedys sasiad podbieral z lodowki a teraz juz tego nierobi XD
Oni sa przekonani ze wszyscy dostaja, tylko zlodzieje stracili. No ale niechce mi sie w to wierzyc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
ceny z kosmosu, raty kredytu w górę , inflacji takiej to wieki nie było, paliwo ponad 7 zł albo ponad 6zł , gaz i prąd podwyżki


@o_n_a: na takie argumenty odpowiadaja ze, wszedzie tak jest. No i tu troche racji maja bo tu gdzie mieszkam inflacja wybila, paliwo tez, a gaz ponad 100% w gore.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mielonkazdzika: 100 to nie 300. Ja wiem że wszędzie strzelilo ale w stosunku do zarobków to już jest masakra dla przykładu niemcy paliwo 95 już zaokrągle koszt 1,90 euro w polsce 6,50zl. Teraz niemiec zarabiając 2tys euro zakupi około 1053 litrów natomiast polak za 2tys złoty zakupi około 308 litrów. Nawet licząc że niemiec zarobi 1500 euro to zakupi około 790 litrów a polak zarabiając 2tys złotych nadal tylko około 308
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: Wszystko pieknie wywalilo cenowo do gory. Taki np popularny majonez winiary kosztowal okolo 5zl, teraz po niecalych 3 miesiacach prawie 8zl. Co do dawania wszystkim, to zona jest na koncowce L4 ciazowego i od 2 miesiecy kasy z zusu nie dostala. Podatki tak pokomplikowali ze wszyscy sa stratni bezposrednio lub pośrednio. Szkoda na nich strzepic klawiature.
  • Odpowiedz