Wpis z mikrobloga

Do wszystkich, którzy psioczą na zarobki w CNC i w Polsce.
Po ponad dziesięciu latach wróciłem do kraju z emigracji. Pierwsza wypłata niższa, bo okres próbny: wpływ na kontom 5400 zł, potem będzie ponad 6000 zł.
Dodam, że mieszkam w Polsce B, więc życie też jest tańsze

Przez te wasze głupie wpisy, że u nas zarabia się 3 tyś złotych, to ciągle się wstrzymywałem z powrotem i to było błędem.
Wykopki to jednak żyją i pracują w jakimś innym świecie.
#cnc #cncboners #niemcy
chaberr - Do wszystkich, którzy psioczą na zarobki w CNC i w Polsce.
Po ponad dziesię...

źródło: comment_1649554063sEeLbNk5zjfdISTEDHbEL5.jpg

Pobierz
  • 40
@chaberr: To teraz się dowiesz, że 6k w Polsce B to wegetacja w ogóle i no co ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MieszamKaweOlowkiem: @inzynier_robert:
Wynajem kawalerki w Polsce B to pewnie jakieś 1500 złotych z opłatami (mówię tu o Zamościu np)

Jedzenie plus podstawowe produkty to jakieś 1000 dodatkowe, tak bez oszczędzania zapewne. Dodatkowo doliczmy 500 na auto (zależy ile jeździsz) to wychodzi jakieś 3k.
Wypłata znośna, ale siła nabywcza tych 6k jest mniejsza niż minimalnej za granicą xd
A taki skill daje dość dobre perspektywy, by minimalnej nie zarabiać. Ot niższy standard życia - jeśli Ci on pasuje, będzisz Pan zadowolony
@erni13: Pokaz mi to mieszkanie w Zamościu za 1500 z opłatami?
Nie znalazlem niczego w ogłoszeniach ponizej 2000 z czynszem. Media i tak bierzesz na siebie, przy jednej osobie to spokojnie wyjdzie 2200 miesiecznie.
Jedzienie 1000 miesiecznie? Chyba dawno na zkaupach nie byles. Uwazam ze ponizej 1500 miesiecznie nie mozemy mowic o niczym ponad wegetacje
Po odliczeniu wszystkich kosztow jesli uda sie z tego odlozyc 1500 to bedzie dobrze.
Nadal przyzwoity
@majk90: Moja dziewczyna wynajmowała w Zamościu 3 pokoje za 1700 złotych jeszcze do poprzedniego roku. Wszedłem na olx i pierwsze mieszkanie to 32m2 za 1200 wynajmu a dalej jakoś nie chce mi się sprawdzać. Ale gdzie tam 2200 za kawalerkę jak tam 3/4 miasta zarabia 2500 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do jedzenia to zależy od tego ile się gotuje, jak często się zamawia itp. Patrząc na