Wpis z mikrobloga

Mirki, kojarzy ktoś jakieś urządzenie, które ma wejście jack + gniazdko, łączy się zdalnie z moim serwerem lub ma API, w określonym momentach będę mógł z poziomu serwera odpalić mp3 na wyjściu audio i/lub dać prąd na gniazdko, aby np. jakaś lampa się zapaliła?

Ma to mieć komercyjne zastosowanie, więc wolałbym gotowca, niż rozkminiać temat w #raspberrypi.
Chętnie wysłucham też waszych pomysłów jak inaczej podejść do tematu.

#elektronika #elektronikadiy
  • 11
No ale po co tam "legitny serwer audio"? To ma załączyć przekaźnik i odtwarzać mp3.


@dktr: Widzę, że się nie zrozumieliśmy. Bo będziesz miał coś co jest bardziej kompatybilne ze sprzętem i masą oprogramowania. OP pyta też o rozwiązania smart. Na RPi wrzucisz sobie jakiś home assistant z zigbee2mqtt i masz wszystko czego potrzebujesz i cały czas rozszerzaną bazę kompatybilnego sprzętu - chciałbym zobaczyć jak to robisz na ESP.

Do tego
@Kryspin013: No dobra, a ile teraz kosztuje RPi a ile ESP32? Bez problemu na ESP32 ogarniesz flace vorbisy aac DLNA czy cokolwiek co se wymyślisz. Po prostu nie rozumiem ładowania takiego sprzętu do takiego celu gdzie nawet esp8266 będzie się 99% czasu nudził i nic nie robił. ESP po podaniu zasilania będzie gotowy do pracy w sekundę i nie zdechnie mu mircosd po roku. Dziwne aby urządzenie na płytce prototypowej wyglądało
No dobra, a ile teraz kosztuje RPi a ile ESP32?


@dktr: Ale ja nie dyskutuję o tym co jest bardziej opłacalne czy co bardziej lubię. Ja odpisałem w kontekście założeń z wpisu OPa i prostosty rozwiązania xD

ESP wymaga większej wiedzy. I tak, do jakichkolwiek niekombajnowych rozwiązań to sam bym brał ESP zamiast jakiś RPi.

Po prostu nie rozumiem ładowania takiego sprzętu do takiego celu gdzie nawet esp8266 będzie się 99%
@Kryspin013: Nie wiem skąd tu info o homeasistantach czy innych systemach, autor chce aby urządzenie wystawiało api i odgrywało plik audio i zwierało przekaźnik - wszystkie te funkcje ogarnie z poradników których jest cała masa, nie widzę problemu w zaprogramowaniu esp tak aby wystawiał serwer http zgarniał zapytania z api i odtwarzał plik audio który nawet nie musi być lokalnie a odtworzony jak zwykły strumień do którego link też można przesłać
Nie wiem skąd tu info o homeasistantach czy innych systemach, autor chce aby urządzenie wystawiało api i odgrywało plik audio i zwierało przekaźnik


@dktr:

dać prąd na gniazdko, aby np. jakaś lampa się zapaliła?


Ma to mieć komercyjne zastosowanie, więc wolałbym gotowca, niż rozkminiać temat w #raspberrypi.

Chętnie wysłucham też waszych pomysłów jak inaczej podejść do tematu.


Założyłem, ze jak OP chce dawać prąd na gniazdo to nie jedno. Jak
@Kryspin013: @dktr: Panowie, dziękują za zaangażowanie w mój wątek :)
Pójdę raczej w stronę RPI, w tym obszarze mam jakąś tam wiedzę, cena rozwiązania nie ma aż tak dużego znaczenia. Liczy się krótki czas wdrożenia, stąd w pierwszej kolejności rozważałem jakieś gotowce. Dzięki!