Wpis z mikrobloga

  • 10
1220 + 1 = 1221

Tytuł: Prowadź swój pług przez kości umarłych
Autor: Olga Tokarczuk
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788308073230
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Forma książki: audiobook
Opis książki:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4993181/prowadz-swoj-plug-przez-kosci-umarlych

Moje wrażenia:
Zupełnie przypadkiem dowiedziałam się, że film “Pokot” powstał na podstawie książki.
Tak, właśnie tej!
Oglądaliście film? No, to już wiecie, o czym jest książka.


Ja postanowiłam nie czytać, a posłuchać audiobook. Czyta go Agata Kulesza i uważam, że robi to fantastycznie. Książka ma świetny klimat, a dzięki lektorce zyskuje jeszcze więcej.

Janina Duszejko kiedyś budowała mosty w Syrii, a teraz mieszka gdzieś na końcu świata w Sudetach. Nie ma rodziny. Przyjaźni się z paroma osobami i… zwierzętami, które traktuje na równi z ludźmi. Interesuje się astrologią, uwielbia William Blake’a. Ma poglądy, za które traktowana jest w lokalnej społeczności jako dziwaczka i wariatka.
Autorka wplotła w to spokojne i leniwe życie małej społeczności kilka nietypowych wydarzeń


przez co książkę można spokojnie potraktować jako kryminał / thriller. Choć oczywiście nie jest to typowy kryminał. Akcja toczy się chwilami szybciej, a są momenty “rozkmin” głównej bohaterki.
Narracja pierwszoosobowa pozwoliła na mocniejsze zżycie z główną bohaterką. Nie powiem, że identyfikuję się z jej poglądami, ale wrodzona empatia pozwala mi na zrozumienie jej toku rozumowania.

#bookmeter #czytajzwykopem #literaturapieknabookmeter
faramka - 1220 + 1 = 1221

Tytuł: Prowadź swój pług przez kości umarłych
Autor: Olga ...

źródło: comment_1649239029jyX94ZbgFZ0hmaPkM3K1OJ.jpg

Pobierz
  • 7
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.8 / 10) (4 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2020-05-09 - Użytkownik LebronAntetokounmpo ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
2\. 2020-03-27 - Użytkownik Dziadekmietek ocenił na: ★★★★