Wpis z mikrobloga

Dzień witam dobry raz jeszcze. Wczoraj pytałem o podstawkę do obsługi IPTV pod stary telewizor, którego smart i moduł Wi-Fi już sobie nie bardzo radzą z dzisiejszymi standardami. Poleconych zostało kilka, mój wybór padł na boxa Play Now TV Box 2, paczuszka jest już w drodze, będzie testowane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale, ale! teraz na scenę wchodzi mój drugi TV, tym razem ze stajni LG, który może też już nie jest najnowszy (bodajże 2017/2018 rok), ale za to jego WebOS wciąż jest wspierany i apki po prostu działają.
Miałem na nim problem z ultra-mega zamulonym Wi-Fi, ale włączyłem w Funboksie oddzielny SSID dla sieci pod 2.4GHz i sprawa jakby się polepszyła - byłem w stanie sobie odtworzyć z YT materiał w 4K bez zacinki.

Zainstalowałem więc SIPTV ze sklepu i wziąłem się za testy. Ogólnie wszystko chodzi OK lub względnie OK (wczytywanie kanału, mimo wszystko, trochę trwa), ale krótki test nie wykazał zacinek żadnego z programów. Problem pojawia się, kiedy włączam coś z archiwum. Materiał ładuje się i jest odtwarzany bez problemu, ale przy próbie przewinięcia materiału choćby o minutę w przód permanentnie otrzymuję status "Buffering...". Odczekałem kilkanaście minut, niestety nie chciało to ruszyć.

Orientuje się ktoś od czego to może zależeć i czy jestem w stanie coś z tym problemem zrobić? A może jest ktoś, kto też ogląda iptv używając apek na swoim TV z WebOS'em i jest w stanie polecić jakąś inną, która będzie sobie radziła lepiej?
Mógłbym co prawda przetestować sam wszystkie apki do iptv ze sklepu, ale to się wiąże ze żmudnym i upierdliwym przesyłaniem listy, wpisywaniem linków etc, więc może ktoś ma w temacie jakieś doświadczenie?

#teleelevidenie dla zasięgu, głównie #iptv
  • 17
Cholipka :( no to może nie być wspierany z jakiegoś powodu. Szkoda, bo sam program śmiga...
Będę musiał potestować jeszcze inne dostępne apki w takim razie, może coś się znajdzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Spróbuję jeszcze się pobawić pozostałymi wariantami, jeżeli sama apka obsługuje archiwum to może coś gdzieś zagada. Do testu użyłem tej pierwszej, hls autodetect.
@Ernest_Rozpustnik: Działa archiwum od tele w apce ss-iptv na telewizorze LG, wiem bo sam od niedawna używam (seria B1 czyli telewizor 2021 jeżeli ma to znaczenie ale też webos). Telewizor mam połączony po kablu z routerem.

Od tele weź listę dla ss-iptv z pierwszej kategorii czyli tę hls a nie mpegts - działa jedna i druga ale mpegts u mnie też długo się wczytywała i crashowało przy przewijaniu archiwum.

Archiwum uruchamiasz
Okej, już potestowałem, wołam wszystkich którzy podpowiadali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@seba19772: @johnmorra: @iPhoneMaster: @vinmcqueen:
Oświadczam, że wszystko śmiga pięknie z ss-iptv, zarówno przełączanie, jak i przewijanie archiwum ;)
Głównym błędem, jaki popełniłem, było wklepanie ręcznie z pilota URL do listy tele, zamiast połączyć się PINem z lapkiem i zrobić to za pośrednictwem strony https://ss-iptv.com/playlist gdzie dodając listę można wybrać rodzaj catch-upu i ilość
@Ernest_Rozpustnik: u mnie działa też z poziomu "wklepania ręcznie z pilota URL do listy tele", potwierdzam też, że mpegts działał znacznie wolniej niż HLS.

Co do catch-upu i EPG w ogóle - możesz mi proszę powiedzieć czy masz EPG dla kanałów wymienionych poniżej? Tak jak pisałem wcześniej, nie widzę opcji ręcznego załadowania własnego EPG i nie wiem czy mogę to jakoś zrobić z poziomu strony którą podałeś.

Nie widzę u siebie
@Ernest_Rozpustnik: dzięki za potwierdzenie.

Pytanie, czy w liscie m3u nie ma zawartego odnosnika do serwera EPG?


niestety nie ma, jak wrzucisz URL swojej listy w przeglądarkę to zobaczysz jej podgląd. Catch-up jest ustawiony na 3 dni do tyłu ale odnośników do EPG nie ma. Z tego co widzę jest też jakiś wątek na forum ss-iptv, w którym userzy proszą o dodanie kanałów do EPG więc chyba trzeba uderzyć tamtędy.