Wpis z mikrobloga

Stoję właśnie przed wyborem RTX-a 3060 TI na którego to jestem w stanie przeznaczyć maksymalnie do 3500zł
Po jednej stronie mam Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC PRO, a po drugiej MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming Z Trio

Pierwsza jest tańsza o ok 200zł (które to mogłbym przeznaczyć na np lepszy zasilacz)

Kierować się bardziej ku MSI czy może Gigabyte?
A może ku jakieś innej?

Z pierwszych lepszych testów wychodzi że MSI jest minimalnie mocniejsza i cichsza, ale czy jest to warte dopłacenia 200zł?
#kartygraficzne #komputery #pcmasterrace
  • 7
@Teglo: tajemnicą poliszynela jest to że między różnymi niereferntami tak naprawdę nie ma specjalnych różnic

Jedyne różnice (takie widoczne, że warto dopłacić to gdy karta):
ma chłodzenie turbinowe/blowej < jakaś bieda wersja na jednym wentylatorze < wszystko inne na dwóch/trzech śmigłach

Różnicy jednego, czy dwóch fpsów nie jesteś w stanie nigdzie odczuć ani zauważyć, a w budzie karty z normalnymi chłodzeniami będą oferowały podobną głośność
@Ronin69: mam w tym momencie w domu pracujących 11 kart od dziadków w stylu 980Ti na 3090 skończywszy, w tym te same modele różnych producentów

Polecasz to co akurat masz, różnice między poszczególnymi niereferentami (o ile ten sam typ chłodzenia a nie 3 wentylatory vs blower) nie są specjalne. W większości przypadków nawet byś nie zgadł czy w środku siedzi trochę droższa czy tańsza wersja