Wpis z mikrobloga

Siemka, myślę nad przejściem z win i andka na "ekosystem" nadgryzionego jabłka. Przeszukałem sporo for internetowych, obejrzałem godziny filmików na yt i doszedłem do wniosku, że przechodzę na 100% tylko, czy warto teraz? Na polskim yt prawie każdy filmik dotyczy ip pro (reszta to mini i max), czyli podstawka nie jest warta świeczki a budżet mam sztywny i nie chcę go naginać. Byłem o jeden klik od zakupu ip 13 256gb, ale w 2022r 4GB ramu to bariera którą ciężko mentalnie przełamać. Wiem, że ios to inny system niż andek, i w obecnej specyfikacji nie ustępuje w niczym wersji pro, ale myślę, że nie dawałoby mi spokoju to, że mam tylko 4GB ramu w telefonie ze 4,5k zł. Chciałem do telefonu zakupić od razu Macbooka air, ale tutaj pojawiło się sporo opinii, ze po 2-3 miesiącach pojawia sie problem z włączaniem. Tzn laptop się uruchamia, ale matryca nie pokazuje obrazu.
Doświadczył ktoś może poważniejszych usterek w sprzęcie apple? Nie chodzi mi o ustawienie głośności budzika czy inne pierdoły, chce wiedzieć, czy apple jest tak niezawodny, jak mówią "jutuberzy," czy może obecna generacja jest przereklamowana?
#apple #iphone #macbook
  • 16
@roster: na pewno nie jest niezawodny ale nie ma też żadnych większych problemów, wiadomo że ktoś tam w necie napisał że mu coś nie działa i 5 osób mu przytaknęło ale ten sprzęt kupują miliony osób i 99.99% z nich wszystko działa
co do ramu... w iphone nikogo nie interesuje ile masz ramu bo nic to nie zmienia, telefon działa szybko i tyle, sam mam 13 pro i nie mam zielonego
@roster: @bruuh: Jedyny use-case, kiedy zabrakło mi RAMu w iPhone 11 pro, to gdy miałem równocześnie uruchomione:

1) Pokemon GO (na pierwszym planie, reszta niżej wymienionych aplikacji działała w tym samym czasie w tle),
2) Aplikację asystującą do Pokemon GO, która analizowała nagrywany obraz z gry w czasie rzeczywistym,
3) Jakąś apkę do streamingu muzyki,
4) Google Maps.

Przy przechodzeniu do Google maps potrafiło mi ubić proces z Pokemon GO.
Wkurzająca rzecz w Macbook, to brudne ślady na ekranie. Ekran dociska się do klawiszy, które siłą rzeczy są brudne/tłuste. Widać wtedy na ekranie odciśnięte poziome kreski, na szczęście schodzą zwykłą ścierką z mikrofibry, nie musi być od Apple ;)


@alWdIjJpz18nHw: kurde, miałem to w pro i mnie wkurzało a w air nie mam tego problemu, nie wiem o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bruuh: No właśnie, wszyscy, którzy się wypowiadają mają 13 pro, albo pro max. Bardzo mało jest opinii o podstawowym modelu 13. Chciałem kupić macbooka air 16GB ram 256GB dysk ale filmiki takie jak ten i przede wszystkim komentarze mnie od tego odciągają.
@bruuh: może nie co a kiedy. Plotki mówią, że ip14 będzie miał ten sam procesor co obecne telefony, do tego bezsensowne 48Mpix, obecne aparaty są świetne, te nowe matryce mogą sprawić, że zdjęcia będą ważyć kilkadziesiąt mb. Ale fajnie by było mieć port usb c i w podstawowym modelu 6gb ram tak o dla osób przesiadających się z andka. Osobiście ip 13 trzymałem może przez 6min, kiedy dzwoniłem z telefonu szefowej
@bruuh: tylko, że ja wymieniam telefon co 3-4lata. Obecny mi9 mam już trzeci rok, czuć że telefon się zużył, bateria straciła trochę mocy, poprzez brak wsparcia systemowo tez sie sypie. Do tego kręcenie telefonem przy terminalu płatniczym w poszukiwaniu anteny nfc. Mam już dość wielkich cegieł z androidem a rozmiar podstawki ip jest idealny.
@roster: z tego co pamiętam to róznica między 13 a pro to był lepszy ekran i lepszy aparat, jak dla mnie aparat w 13 pro i tak jest nieco #!$%@? (chociaż głównie przez soft) więc w sumie wolałbym nie wiedzieć co się wyprawia na zwykłym 13 ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ekran 120Hz - myśle że gdyby mi ktoś go zabrał to nie odczułbym jakiejś róznicy, kwestia
@roster: 2mc temu przeszedłem z androida na iOS. Zwykła 13. Korzystałem już z iOS kilka lat ale to było lata temu.

O ile sprzetowo jest ok to softowo już nie do końca. O ile w 2012 iOS to było mistrzostwo świata w porównaniu z Androidem o tyle w 2022 już nie. Wkurza dużo braków funkcjonalności i ograniczeń.

Myślałem nawet o m1 już nawet nie chodzi mi o ekosystem a baterie i
@roster: czekając, bo "zaraz wyjdzie następny lepszy model", to możesz czekać do śmierci.

przechodź teraz i nie czekaj.

ja rok temu zacząłem do MBP M1, potem wjechał IP11, potem Watch SE, po roku telefon zmieniłem na 13 Pro, niedawno dokupiłem iPada Mini i zastanawiam się już nad airpodsami xD

nigdy bym nie powiedział ze wejdę w to po same jaja, a jednak tak zrobiłem i jestem mega zadowolony
@MercedesBenizPolska: w 2014r dostałem służbowego ip (nie pamiętam który dokładnie) ale był lepszy od mojego galaxy s5. Ja właśnie w pierwszej kolejności chciałbym wymienić lapka na air m1, ale nie chce kupić sprzętu na rok - 2, tylko na 4-6 lat. A moim zdaniem podstawowe macbooki w obecnej konfiguracji tego nie gwarantują.
@roster:
Problem z włączeniem MacBook - nie istnieje, nigdy tak nie miałem, używam od października.

A co do USB C w iPhon to raczej się przeliczysz, zobaczymy we wrześniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież to metalowy, dobrze skonstruowany laptop, dlaczego miałby nie wytrzymać 5 lat używania?

@MercedesBenizPolska: skróty możesz sobie przestawić, ale imo łatwo się nauczyć, gorzej jest, gdy od czasu do czasu musisz coś znów
Chciałem do telefonu zakupić od razu Macbooka air, ale tutaj pojawiło się sporo opinii, ze po 2-3 miesiącach pojawia sie problem z włączaniem. Tzn laptop się uruchamia, ale matryca nie pokazuje obrazu.


@roster: Czym się przejmujesz, kupisz nowy jak sie popsuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do telefonu, będzie działać. To coś jak z silnikiem w samochodzie. 200koni w corsie to pocisk, w dużym SUVie za