Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Wprawki do #mealprep
Gotowane było: makaron z porem, makaron z camembertem i pieczarkami, ryż z jabłkiem, ryż z gołąbkami bez zawijania, mielone z pieczarkami, marchewka pieczona
Docelowo chciałabym przygotowywać jedzenie na cały dzień dla dwóch osób co najmniej na trzy dni. Nie zależy mi na jakimś super fit jedzeniu, raczej coś co nam smakuje. To co na zdjęciu to nie wszystko, są jeszcze inne pudełka, ale wyglądały mniej reprezentacyjnie
#gotujzwykopem
nietosamo - Wprawki do #mealprep
Gotowane było: makaron z porem, makaron z camemberte...

źródło: comment_16491049911cqH2yOaLQZXKJj4MlRo4k.jpg

Pobierz
  • 3
@nietosamo: Też tak robię ale na 2 dni dla 3 osób. Co jest ważne? Żeby jedzenie nie było suche bo lodówka wysusza, wtedy nawet wlanie ok. 50ml wody np. do makaronu lub dań z gęstym sosem robi dobrą robotę.
Można też pakować próżniowo i to byłoby najlepsze.
Jeśli nie masz takiej możliwości to żywność w pojemniku w którym masz dużo luzu i powietrza, np. jak w przypadku mięsa ze zdjęcia zabezpiecz
@nietosamo: jeśli chcesz, to poinformuj później, jak Ci się to odgrzało. To, czego się własnie najbardziej obawiam, to wysuszanie tych potraw. No i ja docelowo chciałabym też robić większe porcje i mrozić,ale tu już w ogóle mam obawy, czy to ma szansę być smaczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@arinkao: @BarkaMleczna: kotlety nie były suche, bo zamknęłam je na gorąco, więc para się skropliła. Z moich obserwacji, to bardziej wysuszają się potrawy, które są otwarte, a te zamknięte w szczególności na gorąco nie. Makarony nawet z małą ilością sosu nadal są dla nas zjadliwe. Nie mrozilam nic z tych rzeczy, wszystkie wytrzymały pod względem smaku i świeżości, część została zjedzona dopiero w środę