Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kojarzy mały (5 portów lub mniej) switch gigabitowy zasilany przez USB?
Niestety nie potrafię takiego namierzyć. Zazwyczaj mają swoje zasilanie.
Dopuszczam opcję zasilania switch z POE ale musi obsługiwać gbps na każdym porcie.
#siecikomputerowe
  • 13
@d1sconn3cted: to chyba jest inne urządzenie.

Po co akurat po usb?


@d1sconn3cted: potrzebuje w jedno miejsce wstawić switcha gdzie obecnie dochodzi jeden przewód RJ45. Niestety nie bardzo mam możliwość wrzucenia tam normalnego zasilacza ale mogę obecny zasilacz usb zastąpić taki z obsługą QuickCharge, jeżeli jest taki wymóg.
Nie chcę jednak wrzucać "złodziejki" tylko po to by dołożyć kolejny zasilacz.
Stąd też opcja zasilania tego switcha poprzez POE, wtedy zasilacz miałbym
@ksiak jakiś czas temu elektrycy sprawdzali kabel który w ścianie u mnie idzie i był rąbnięty. Z tego co mówili to żeby był gigabit to muszą być wszystkie pary wiązek sprawne, a jeśli korzystasz z POE to odpowiada za to jedna z par (właśnie jest ta, na której u mnie jest zwarcie). Wychodzi z tego, że jak korzystasz z POE to poświęcasz prędkość i z gigabita nici
@DaneOsobowe: tak, ale to jest ich rozwiązanie do ich produktów.
Przez ten czas doczytałem, że obecnie jest coś takiego jak 802.3af oraz at i najnowszy bt. I tam są odpowiednie adaptery w obie strony. Dodatkowo standardy opisują maksymalne obciążenie prądowe itp.

jakiś czas temu elektrycy sprawdzali kabel który w ścianie u mnie idzie i był rąbnięty. Z tego co mówili to żeby był gigabit to muszą być wszystkie pary wiązek sprawne,
@ksiak: jak chcesz coś po taniości, to tplink ls1005g ma zasilacz 5v i standardowe złączę DC, więc zasilanie go z USB jest banalne (nawet jak nie chcesz się bawić, to na allegro kupisz kabel DC->USB do 15zł z wysyłką)