Wpis z mikrobloga

@mookie: obok masz AOW. Obczajalem w godzinach szczytu dojazd do rynku z Lipy i z np. Krzyków (Jableczna) czy Partynic no to i tak max 40 min w korkach siedzisz. To jaka to jest różnica? Co myślisz pisząc infrastruktura? Kina? Szkoły? Sklepy?
obok masz AOW. Obczajalem w godzinach szczytu dojazd do rynku z Lipy i z np. Krzyków (Jableczna) czy Partynic no to i tak max 40 min w korkach siedzisz.


@MachiavelliTan: Z Partynic do Rynku 40 minut? xD Chyba jak ci znajomi z Jagodna tak opowiadają xD
@puexam: @MachiavelliTan: totalny brak infrastruktury i brak perspektyw na nią.

Szkoła jest chyba ta niedaleko marino - 5km. Chociaż za dwa lata gdzieś na Lipie ma być nowa szkoła. Sklepy w sumie marino jest ale też te 5km. Jest generalnie daleko do miasta na tyle że aby dojechać do centrum trzeba się przesiadać.

No jedyny plus to że dookoła wszystko nowe. Chociaż jak patrzyłem na plan zagospodarowania to tam generalnie
@MachiavelliTan Jak Ci pasuje bo masz robotę z łatwym dojazdem stamtąd to tragedii według niektórych nie ma.

Kolega mieszka i zachwala, ale jak ma jechać do centrum to opcji komunikacja miejska ma średnie więc nawet szkalowane przeze mnie Jagodno ma je lepsze.

@puexam W teorii dla niektórych plus to cena jeszcze do niedawna była ale teraz to już tak nie bardzo.

@wiktorek_pl Cherry picking czy nie, ale Jagodno zaraz będzie miało wesoła
Podaj zatem punkty, które powinny mnie interesować? Wylosować jakąś szkołę w centrum? Wiem, ze mieszkkanie na Partynicach to też zależy gdzie i jak. W sensie jakie chcesz parametry które mogłyby być wymierne?


@MachiavelliTan: Praktyka wygląda tak, że mieszkając tam jeżdżę do pracy codziennie w najgorszych godzinach około 7.30 rano i o 16-16.30 po południu. Jeśli nic niezwykłego się nie dzieje to do rynku jest 15 minut a jedyne miejsce gzie trzeba
Fakt jednak taki, że dojazd z tych miejsc zajmie podobny czas ale Jagodno ma lepszą komunikację miejska już w tej chwili.


@puexam: @Darth_Gohan: a wiecie jakie są plany lub możliwości rozwoju komunikacji z Lipy?

Na Jagodnie mają zrobić TAT bez tramwaju (na FB latały już gotowe plany, jeśli nie zrobią w obiecane 2 lata to teren i tak jest), wg MPZP w połowie osiedla zrobią pętlę autobusową, w okolicach Kamienna/Hubska
@wiktorek_pl mówię o Jagodnie. Jagodno dla mnie to teren przy Bardzkiej. Partynice to Partynice :)
Pętla 17 to jest Klecina :)

@Wychwalany dlatego mówię Jagodno już w tej chwili ma lepszą komunikację miejska, a szanse ma tylko żeby rosło. Największą wada to mimo wszystko jest ten pociąg który będzie blokował również Grota Roweckiego więc ten łącznik niewiele daje dopóki Zwycięska będzie tak zakorkowana czy nie będzie WOWu koło Wysokiej.

No łącznik do
mówię o Jagodnie. Jagodno dla mnie to teren przy Bardzkiej. Partynice to Partynice :)

Pętla 17 to jest Klecina :)


@Darth_Gohan: Rozmawiamy o Lipa Piotrowska vs Partynice a pętla 17 to administracyjnie partynice a nie Klecina, mieszkam tam, wiem co mam w papierach. Nawet google pokazuje, że to Partynice.