Wpis z mikrobloga

#dziendobry #tagovanie #vanlife #kamper
Minął już czas ekscytacji zakupem [blaszaka](https://www.wykop.pl/wpis/64743717/kupilam-blaszaka-co-ja-#!$%@?-gownowpis-vanlife/), teraz przyszedł czas pierwszego załamania, po zderzeniu się z polską/europejską biurokracją, papierologią... jak zwał, tak zwał.

Pierwsze od czego chcieliśmy zacząć to wywalenie ściany grodziowej i wstawienie ławeczki za siedzeniem kierowcy. Przed zakupem jakoś tam liznęłam tematu, ale najwyraźniej artykuły były przedawnione, bo przy pierwszym telefonie do firmy zajmującej się tego typu rzeczami usłyszałam: "wam tego nikt nie zrobi, nie te czasy, sprzedajcie te auto i kupcie już z zarejestrowanymi miejscami". Ciśnienie mi podniósł, bo dopiero co oszczędności na mojego boxera wydałam, 50km przejechane, a ten mi każe sprzedawać. O nie nie, tak to nie będzie, odpalam google i po 2 innych telefonach bingo! "tak, zajmujemy się tym".

Dostaliśmy instrukcję, że musimy wstawić dwa okna (1500zł), a resztą oni się zajmą za jedyne 10 tysięcy polskich złotych. O borze szumiący. Homologacje, ITS pani to wszystko kosztuje. Myślę sobie okej, przełkniemy. "a i proszę pamiętać o akcyzie" co? jak? nasz samochód jest krajowy "w lipcu zeszłego roku zmieniły się przepisy". 18,6% wartości samochodu. W tym momencie mój mózg już przestał odnotowywać co się do niego mówi, żegnam się grzecznie, na pożegnanie słyszę jeszcze, że lepiej to wszystko zrobić przed zarejestrowaniem, w okresie 30 dni, bo potem będzie źle w CEPiKu wyglądać.

I teraz sobie siedzę patrzę na moje 4tys na koncie i myślę sobie... kupiłam blaszaka, co ja #!$%@?łam.
Zmorka - #dziendobry #tagovanie #vanlife #kamper 
Minął już czas ekscytacji zakupem ...

źródło: comment_1648792844F8xjyfatuGKNrqUv0GX5YF.jpg

Pobierz
  • 84
"wam tego nikt nie zrobi, nie te czasy, sprzedajcie te auto i kupcie już z zarejestrowanymi miejscami".


@Zmorka: bzdura, jak nie chce cie sie samemu robic to zadzwon do firmy zajmujacymi sie konwersjami

konwersja bus>camper to zdaje sie:
- niwelacja grodzi
- wymog lozka i zlewu
- 18% podatku przy silnikach poweyzej 2.0

(pisze z pamieci z tego co czytalem ostatnio)

dodatkowe miejsca mozesz zrobic kupujac https://motoblend.pl/struktury-kotwiczne/96-struktura-kotwiczna-tylna-kanapa-fiat-ducato-citroen-jumper-peugeot-boxer-2006-.html ( montaz firma z
@rbn: apetyt rośnie w miarę jedzenia, powodzonka :) my zaczęliśmy od citroena jumpy, który kiedyś wydawał nam się ogromnym przeskokiem z osobówki, nawet kibelek był! ale na starość zaczęliśmy się robić wygodni xD
@Zmorka: mój "projekt" powstaje od jesieni 2019 i końca nie widać ale to z braku czasu. w każdym razie fotowoltaika jest, wyro jest, lodówka i przetwornica na 230v check. można kimać.