Wpis z mikrobloga

#bron #czarnoprochowycontent obecna sytuacja sklania do roznych refleksji. jeden z zaprzyjaznionych sprzedawcow broni opylil wczoraj detalicznie rowne 40 (!) sztuk broni czarnoprochowej bezpozwoleniowej - wyzbyl sie calego asortymentu w jeden dzien po wrzuceniu dostawy na magazyn. w zeszlym roku srednio opylal nieco ponad 2 sztuki dziennie.

gdyby wlosi nadazali z produkcja i wypelnianiem zamowien polskich importerow to polska bylaby krajem kowbojami plynacym ( ͡º ͜ʖ͡º)

troche slabo ze w takich okolicznosciach ale tak czy siak kolejna fala czarnulkow w polskich szyfladach cieszy.
  • 35
@BrzydkiBurak 1.8 to już za dużo było za amunicję pośrednią a co tu mówić o 2.5 i ludzie to biorą, jedynie strzelnicom się nie dziwię, że biorą. Elaborka 9mm droższa od 12ga 28g to podziękuję za takie ceny. Z moim strzelaniem do końca roku na treningi mi wystarczy
@BrzydkiBurak: Ludzie się obudzili to zaczęli gromadzić. W ogóle obstawiam, że za te 3-4 miesiące będzie kolejny szturm na sklepy z bronią co odbije się na cenach i dostępności.
@BrzydkiBurak: Ano. W ogóle teraz cholera go wie co się może odpierdzielić. Ja się trochę obawiam, bo zawsze jak chcieli się czepiać ubojki to mam takie wrażenie, że zawsze ktoś wpadnie na jakiś durny pomysł i będzie próbował go wprowadzić (jak np. zakaz posiadania "magazynków o dużej pojemności"). Eh, taki przynajmniej plus, że ludziom trochę przestało przeszkadzać jak ktoś z rodziny ma broń.
@RM_PL: @RM_PL: magazynki? dyrektywa unijna? juz pisalem o komunistach - czyli o mocodawcach bienkowskiej rowniez. btw pamietaj ze debilny zakaz "posiadania" pewnych akcesoriow idzie ominac ich wypozyczaniem na miejscu lub za pomoca srubokretow ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@rebel101: wiem co czuja bo znam importerow ktorzy musza z nimi gadac. wlosi placza ze nie maja mocy na obsluge samego usa a co dopiero "jakies polski w
@BrzydkiBurak: A oczywiście. Ten pomysł Bieńkowskiej podaję jako przykład kiedy osoba która za cholerę nie zna się na broni zaczyna próbować coś zmieniać w prawie, oczywiście na zasadach "wydaje mi się, że przez to ta broń jest zła więc ludzie nie powinni tego mieć". Zresztą na pewno kojarzysz tzw. "california stock". Tak samo na naszym podwórku kwestia tłu... moderatorów dźwięków to jedno wielkie dziadostwo pod względem prawnym.
@BrzydkiBurak: Wiadomo, broń historyczna w USA to całkiem konkretna nisza, jest powód czemu Pietta czy Uberti zamiast np. rewolweru Tranter 1868 czy Webley tłucze repliki Colta. Ciekawe jakby wyglądał nasz rynek gdyby broń używającej amunicji opracowanej przed 1890 nie wymagałaby zezwolenia.

Tak samo na naszym podwórku kwestia tłu... moderatorów dźwięków


@RM_PL: Taka ciekawostka, są u nas absolutnie legalne. Stąd sklepy je sprzedają jako "wielofunkcyjne urządzenia wylotowe" np.

https://wojski.com.pl/pl/p/Tlumik-Aimsport-Triton-no.3-kaliber-9mm/873
Ten pomysł Bieńkowskiej podaję jako przykład kiedy osoba która za cholerę nie zna się na broni zaczyna próbować coś zmieniać w prawie,


@RM_PL: po pierwsze to nie jej pomysl bo debilka bienkowska tylko pchala to co ktos jej po kryjomu nakazal. przeciez czesto sama nie wiedziala co czyta na komisjach w sprawie tej dyrektywy - na poziomie nawet pojedynczych slow a co dopiero calego wydzwieku. po drugie napisal to ktos kto
@BrzydkiBurak: A to przepraszam. Tak czy inaczej któryś debil musiał coś takiego wymyślić. Ja się nie zdziwię jak zaczną mieć pomysły typu przymus ewidencjonowania swojej amunicji + jej reglamentacja, a może jeszcze by płacić podatek od emisji CO2, wprowadzać filtry cząstek stałych, aż w końcu przejdziemy na broń elektryczną. Ale masz rację, że stosują tzw. "gotowanie żaby" i testują reakcje.
1.8 to już za dużo było za amunicję pośrednią a co tu mówić o 2.5 i ludzie to biorą


@rybka11111: U mnie na fyrtlu tydzień temu był jeszcze Federal za 4 ale się skończył.
Teraz najtańsza jest GG HPBT GPR13 69gr 4,45 i Sako za 5.

@BrzydkiBurak Niech te ruski w końcu przegrają bo nie wytrzymie z tym co się dzieje na rynku.
Niedawno 200km dylałem po karabinek bo w okolicy
@BrzydkiBurak: Przestań promować te czarnoprochowce! Przez Ciebie Cattlemana z lufą 3,5 nie mogę nigdzie dostać. Jakby tego było malo, to ostatnio poprosiłem mechanika, żeby chwilę dłużej został, bo nie zdążę odebrać samochodu. Wchodzę pół godziny spóźniony, a ten chultaj rozstrzeliwuje mi wlasnie stary wydech z Colta Navy. Specjalnie zasubowalem Twój kanał, żeby odsubować z oburzeniem.