Wpis z mikrobloga

a trzeba mnieć prusa account i być prusa certified owner? Czy można z enderka, i oni tego nie sprawdzają? ;)


@hrumque: można mieć dowolną drukarkę, nie zdziwił bym się gdybyś to pytanie zadał gdyby tą stronkę zrobił nie wiem zortax przykładowo ale Prusa to od zawsze stawiała na otwartość pod każdym możliwym względem.
@100kW: nooo żadnych, oprócz np ściągania .stl - "wyłącz adblocka" nawet jak go nie masz - trzeba było ręcznie zmieniać na pasku adresu /files/ na /zip i pobierało wszystko w jednym zipie.
@100kW: ale oni dalej mają skopane rzeczy które skopane były od bardzo dawna, to że teraz ta strona jakoś działa to jak z wykopem. A skopane jest np. generowanie parametrycznych modeli (prawie nigdy nie przychodzą) czy - chyba najbardziej denerwujące - aspect ratio miniaturek w zakładce "makes". Nie wspomnę o bardzo słabym UI - dopiero po roku się skumałem że przy komentarzach jest link "view replies" który pokazuje domyślnie ukryte odpowiedzi.
@aso824: myślałem, że tylko mi nie przychodzą te modyfikowane modele.

Do thing dobre są apliakcje na androida. Przeglądanie i wyszukiwanie działa wtedy lepiej niż u nich ma stronie.
I Make With Tech też wypuścił jakąś swoją wersję strony do przeglądania Thing
@aso824: jezeli mowa o ooenscadach to zawsze robilem je na swoim kompie, nie wiedzialem ze mozna cokolwiek generowac u nich. Bugi niestety sa, ale ta baza jest na tyle duza, ze lepiej niech trzyma sie jak najdluzej
myślałem, że tylko mi nie przychodzą te modyfikowane modele.


@matiJ:

najsmieszniejsze, ze to niekoniecznie jest wina thinga :))

OpenScad sie zmienia, i wiele modeli mozna wygenerowac tylko korzystajac z konkretnego zakresu wersji openScada :)

Nie jest to wiekszym problemem, jak znasz openscada, bo na podstawie komunikatow bledow szybko sobie przeedytujesz model (np uzyjesz innej komendy), ale thing sobie nie poradzi :)

jezeli mowa o ooenscadach to zawsze robilem je na swoim
@sylwek2k: Też korzystam z googla przeszukując thingiversa ale to chyba nie tak powinno działać. Dla mnie ta strona to porażka mimo tego że chyba jeden z największych agregatorów modeli. Teraz jeszcze coś namieszali przy pobieraniu...
Też korzystam z googla przeszukując thingiversa ale to chyba nie tak powinno działać.


@TP89:

no widzisz, bo ty sie skupiasz na szukaniu w jednym miejscu, a to nie jest najlepsze rozwiazanie :)

Dla mnie ta strona to porażka mimo tego że chyba jeden z największych agregatorów modeli.


@TP89:

to nie jest agregator modeli. Juz predzej tangs jest takim agregatorem - bo sam przechowuje modele i jeszcze wyszukuje je w innych