Wpis z mikrobloga

Mam Thosiba Satellite A300 PSAG8E-01600FPL i nie zainstalowany Windows 7 nie chce się uruchomić.

Zatrzymuje się na ikonce Windowsa i albo laptop się resetuje albo zawiesza obraz z tą ikoną. W biosie mam tryb AHCI lub Compatible. Na compatible wyrzuca blue screen i resetuje laptopa.
Dysk jest sprawny, smart test niczego nie pokazał.

Dodatkowo nie mogę zabootować pendrive z Windowsem7 ani 10 na tym laptopie, , bo pendrive wykrywa, instalator się wczytuje i zostaje czarny ekran lub laptop się resetuje. Przełożyłem dysk i nagrałem na czysto windowsa 7 na innym laptopie i tam wszystko normalnie działa.

Na tym Toshiba jedynie działa tryb awaryjny, ale nic poza tym.
W rejestrze sprawdzałem czy jest tryb AHCI włączony i wartości w rejestrze dobrze są ustawione.

Jakieś pomysły co może być przyczyną? Brak jakichś sterowników?

Nie mogę znaleźć sterowników bezpośrednio do tego laptopa, ale próbowałem instalować w trybie awaryjnym sterowniki od chipsetu i kontrolera sata czy jakoś tak i też nie pomogło.

Z góry dzięki za wszelaką pomoc

#pcmasterrace #komputery #informatyka #laptopy #windows
  • 8
@Carlos19: jeszcze piszą ludzie, że to może być problem z kondensatorami i żeby spróbować instalacji bez podłączonego zasilacza (na baterii laptopowej)
@Carlos19: właśnie widziałem, że też o tym pisali, np. tutaj:

"What's happening is that certain capacitors on the motherboard that regulate the current of the CPU have started to fail. So whenever the CPU changes its clock speed or multiplier, the capacitors do not deliver the required voltage to it and the CPU malfunctions. This causes the system to reboot. Some users have fixed the issue by replacing the faulty capacitors