Wpis z mikrobloga

Dzis wrzucam buty bardzo podobne do poprzednich Red Wing Black Harness, ktore na zdjeciach wygladaja na ten sam kolor, aczkolwiek na zywo jest calkiem inny - buty z poprzedniego wpisu sa praktycznie 'tylko' czarne, za to te sa jasniejsze + przy scieraniu uaktywniaja sie inne kolory.

Red Wing 8116 - produkowane do 2017 roku chyba, teraz sprzedawane z inna podeszwa i pod kodem 8086. Red wing nazywa ten kolor "Charcoal Rough & Tough".
Na internecie mozna znalezc ze ta skora starzeje sie bardzo specyficznie, spod warstwy charcoalowej wylaniaja sie rozne odcienie, duzo zalezy od tego czego sie uzywa do odzywiania tej skory.
Moje dostaja bick4 + red wing all natural leather conditioner.

Buty kompletnie 'robocze' dla mnie, typu sprzatanie garazu, jak cos trzeba wykopac w ogrodku, koszenie trawy, kopanie kamieni, jak trzeba wejsc w jakies brudy, cokolwiek. Plus przy przeprowadzce rok temu buty troche zapomniane, wiec wrzucam zdjecie w stanie kompletnie zaniedbanym, porysowanym itd. W komentarzu zdjecie podczas czyszczenia i odzywienia oraz zdjecia z dzisiaj, dzien po.

Butow malo uzywam/uzywalem do wychodzenia poza swoj dom/podworko glownie z powodu podeszwy, jest tutaj calkowicie plaska podeszwa nitrile cork, ktora ma bardzo slaba przyczepnosc. Planuje ja zmienic na vibrama commando bo sobie przypomnialem jaki fajny to jest jednak kolor.

#modameska #ubierajsiezwykopem #buty
tomekwcalenie_tomek - Dzis wrzucam buty bardzo podobne do poprzednich Red Wing Black ...

źródło: comment_1648529379UCJDB065ASPuUns9VUiFGO.jpg

Pobierz
  • 22
@karolpersil: @karolpersil kiedys pewnie tak, teraz glownie z doswiadczenia :)

ogolnie -

- najpierw szczotkowanie, potem lekko woda z mala iloscia mydla - czekam az wyschna.
- znowu szczotkowanie, pamietajac o wszystkich szwach itd, szwy przy podeszwie lece taka malutka szczoteczka, troche wieksza od szczoteczki do zebow
- saddle soap, szmatka z mala iloscia letniej wody, tutaj 2 razy, raz po razie bo byly dosc gleboko brudne
- znowu czekam az
tomekwcalenie_tomek - @karolpersil: @karolpersil kiedys pewnie tak, teraz glownie z d...

źródło: comment_1648538820EjClPloELlNdaTAFEcqQKi.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomek_wcale_nie_tomek: podeszwa się rozsypała. Myślałem żeby oddać szewcowi ale miałem zle doświadczenia z początku gdy dałem żeby zrobili mi gumowa podeszwę. Więc już ich nawet nie ratowałem po tym...