Wpis z mikrobloga

@ramirezvaca: piękne zdjęcie, zastanawia mnie jedno - jak wygląda z komunikacją w tamtych rejonach? dogadasz się gdziekolwiek po angielsku, nie licząc hoteli, czy raczej napotykasz na wiele barier językowych?
  • Odpowiedz
@n1c3: młodzi angielski, Tirana bardzo dużo młodych ładnych kobiet większość gada po angielsku, dalej to już różnie, ale jak chcesz się dogadać to język nie jest barierą, a Albańczycy to bardzo sympatyczni ludzie, warto też mieć ich kartę telefoniczna, bo translator czasem pomaga. Ogólnie to bardzo fajny kraj ze świetną stolicą, do tego ich góry to już poezja. Tylko ja tam obiektywny nie jestem, mi się wszędzie podoba ( ͡°
  • Odpowiedz
@ramirezvaca: a jak cenowo? Taki trochę poziom zachodu, ale przez słabą złotówkę wychodzi drożej czy takie jedzenie, hotele, transporty publiczny jest tani lub porównywalny z Polską?
  • Odpowiedz
@sked: taniej niż w Polsce, praktyczne chodzę sobie po knajpach w samym centrum i jakoś specjalnie nie boli. Transport też drogi nie jest, ale ceny paliw mają trochę z kosmosu.

Obstawiam, że ceny nad morzem wystrzelą bo nasze "dewelopery" tam drzwiami i oknami się pchają i kupują mieszkania.

@DerMitteleuropaer w BiHach byłem jak zdobywałem ich najwyższy szczyt, ale jakoś tak Sarajewo po macoszemu potraktowaliśmy, pewnie polecę jak wykombinuje jakiś tani bilet
  • Odpowiedz