Wpis z mikrobloga

@enron: Czyli teraz nacjonalista != nazista, czy jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bodziodestruktor: nacjonalista to ktoś kto kocha swój kraj - taki hardcore patriota. I tak było zawsze.
I owszem, od nacjonalizmu do nazizmu jest blisko (a raczej do "nazizmu" - bo sam nazizm jest śliście powiązany z III Rzeszą) - co też bardzo często jest wykorzystywane jako argument przeciwko nacjonalistom.

Natomiast bardzo mi się spodobało
@bodziodestruktor: a nie? kazdy patriota jest nacjonalista. Polecam sprawdzic definicje. Widze ze na wiki jest juz inna niz jakis rok temu, dlatego polecam te definicje: Link Dosyc ogolna, taka jak powinna byc.
Nacjonalizm jest wg mnie idea godna nasladowania. Oczywiscie lewica dostaje szalu i probuja zafalszowac definicje tego slowa i obowiazkowo zawsze musza wtracic obok slowo faszyzm, ha tfu na nich.
@kefas_safek: @enron: No to żyjemy na innych światach, bo ja od lat słyszę w mediach o pochodach faszystów czy neonazistów, a jakoś nie pamiętam, żeby ktokolwiek miał ochotę dociekać prawdy.


@bodziodestruktor: a to kiedy się urodziłeś że nie wiesz, że obrzucanie się hasłem "nazista, faszysta" jest zawsze na czasie? Poza tym jak najbardziej są grupy neofaszystowskie i będące zbyt blisko idei nazizmu - i bratanie się z nimi jest
@enron: Przecież moje posty to jedna, wielka ironia i ja doskonale rozumiem, że żeby być prawdziwym neonazistą nie wystarczy przykleić się do Marszu Niepodległości czy działać w nacjonalistycznych organizacjach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bawi mnie po prostu to, że mainstream ma teraz problem, bo azov spełnia wszystkie kryteria, które do tej pory wystarczały do bycia określonym "faszystą/nazistą", ale z drugiej strony, nie wypada tak nazywać Ukraińców w
@enron: Przecież moje posty to jedna, wielka ironia i ja doskonale rozumiem, że żeby być prawdziwym neonazistą nie wystarczy przykleić się do Marszu Niepodległości czy działać w nacjonalistycznych organizacjach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bodziodestruktor: wybacz, nie śledzę aż tak szczegółowo działalności większości wykopków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enron: jeszcze nie oglądałem. Szkoda, że naszych nacjonalistów, nie odwołujących się do żadnego niemieckiego, włoskiego, czy ruskiego nacjonalizmu nazywa sie ludobójcami i kolaborantami Hitlera.

Obejrze i wrócę z komentarzem.