Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego robię wszystko żeby zniszczyć siebie? To związane z jakąś depresją, kijowym dzieciństem, jakąś typową chorobą? W każdej dziedzinie życia ciągnie mnie do autodestrukcji. Mam wrażenie, że wszystko musi być ekstremalne/wspaniałe albo wcale.

Śpię często po 2-3h mimo, że muszę iść do pracy, co już mocno niszczy moje życie. Pracuję cały dzień (nie muszę), przemyślam wszystkie zadania, dopracowuje każdy szczegół, a później chodzę otępiały. Mam stany depresyjne i uwielbiam to pogłębiać. Na siłowni muszę podnieść najwięcej ile mogę (albo nie
mogę), mając świadomość dużego ryzyka kontuzji. Trening musi być bliski omdlenia. Zdarzało się, że wspinałem się gdzieś bez zabezpieczeń czy robiłem inne "wybryki", które mogły skończyć się śmiercią lub kalectwem. Czasami gdy coś mnie mocno zdenerwuje, to jestem w stanie coś rozwalić gołymi pięściami. Telewizor, drzwi, szybę. Ot tak zrezygnowałem ze studiów na piątym roku. Oczywiście a-----l też się zdarzał do odcinki, ale na szczęście nie jest to często. Ogólnie to wszędzie gdzie można nakręcam się żeby jeszcze bardziej sobie coś utrudnić i zniszczyć siebie...

#psychologia #psychiatria #przemyslenia #depresja #nerwica

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624119609df1c36994524daa
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dlaczego robię wszystko żeby zniszc...

źródło: comment_1648452865rhQ34i0LqihO7qktKYsN3R.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania na terapii poznałem gościa, który miał takie objawy jak Ty. Wszystko na maksa. Pamiętam, że terapeuta polecał mu książkę - Cześć, mam na imię Michał. Może zerknij, ten facet bardzo sobie ją chwalił.
Tylko pytanie, czy chcesz dążyć do tego, aby osiągnąć jakąś równowagę, zamiast latać po biegunach?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Taka budowa mózgu, taka a nie inna wrażliwosć na neuroprzekaźniki.

Oczywiście że można to kontrolować. Tak samo jak trenować na siłowni tak samo można trenować swoje zachowania.

Tylko że to znacznie trudniejsze. Ale ponoć lubisz trudne zadania.
  • Odpowiedz
Dlaczego robię wszystko żeby zniszczyć siebie?


@AnonimoweMirkoWyznania: Odpowiedź jest dość prosta - robimy to co jest zgodne z naszym prawdziwym wewnętrznym obrazem siebie. Jeśli myślisz o sobie dobrze to twoje decyzje i poczynania będą dążyć w tym kierunku. Będziesz dbał o swój dobrostan, otaczał się dobrymi ludźmi i bronił swoich granic.
Natomiast jeśli tam w środku uważasz siebie za guano i śmiecia to twoje decyzje i wybory będą sprzyjać temu
  • Odpowiedz