Wpis z mikrobloga

Ostatnio dostałem bana za napisanie, że Zelensky powinien być karany za to co zrobił mężczyznom będącym na Ukrainie. Chętnych z zachodu tyle, że nie ma ich gdzie upchać. Nie wszyscy którzy pozostali na Ukrainie mogą zostać powołani do walki w jakikolwiek sposób (nawet worków nie mogą nosić, bo nie ma tylu rzeczy do noszenia ... no i są paleciaki, widlaki, itp). Jedyne co im zostało to umieranie z głodu w kolejkach po żywność gdzie nie wypada im pewnie zajmować miejsca kobietom które zostały.

Tymczasem ukraińskie Julki już bawią się w najlepsze. Nowi przyjaciele, nowy dom, nowa rodzina ... wszyscy wysyłają im pomoc tonami. O facetach umierających z głodu i braku środków do życia nikt nie pamięta i mało kto wspiera o ile nie biorą czynnego udziału w walkach.

Mam nadzieję, że jak to wszystko się skończy to będziemy mieli w społeczeństwie poważniejszą dyskusję o równouprawnieniu które póki co jest jedynie trzaskaniem kolejnymi przywilejami w kobiety i powszechnej służbie wojskowej, oraz o kłamstwach powtarzanych podczas protestów kobiet, że one by zrobiły to samo dla mężczyzn i każdy powinien się zaangażować w ich prawo do aborcji (oczywiście wykluczając prawną aborcję dla mężczyzn).

#dyskryminacjamezczyzn #ukraina
CyfrowyD - Ostatnio dostałem bana za napisanie, że Zelensky powinien być karany za to...
  • 60
@CyfrowyD: ja nie czaje to że julki się bawią nie zmienia faktu że jest wojna, w czasie okupacji też ludzie normalnie funkcjonowali, brali śluby, odwiedzali kluby itp. A to że zabroniono wyjazdu z ukrainy mężczyzną to nic nowego. Przecież u nas też coś podobnego by wprowadzono i to że teraz nie mają co robić nie znaczy że nie będą przydani, stanowią rezerwę i w razie potrzeby będą przemieszczenie lub zadysponowani do
I czy masz potwierdzenie że ci co zostali to umierają z głodu bo kobiety im zajmują miejsce w kolejce, czy to twoje domysły?


@Mleczny_obraz_z_wilkowa: https://www.reddit.com/r/MensRights/comments/tjdgac/yeah_its_about_ukraine_again/?context=3
Rozumiem, że można być nieufnym wobec jednej dyskusji. Więcej faktów pewnie wyjdzie po kilku miesiącach i wtedy będziemy mieli pełniejszy obraz o czym rozmawiamy.

to że zabroniono wyjazdu z ukrainy mężczyzną to nic nowego


@Mleczny_obraz_z_wilkowa: No trochę jednak jest to nowe. Całą końcówkę XX wieku
Mam nadzieję, że jak to wszystko się skończy to będziemy mieli w społeczeństwie poważniejszą dyskusję o równouprawnieniu które póki co jest jedynie trzaskaniem kolejnymi przywilejami w kobiety i powszechnej służbie wojskowej


@CyfrowyD: ty sądzisz, że feministki popierają obowiązkową służbę?
ty sądzisz, że feministki popierają obowiązkową służbę?


@rybsonk: https://twitter.com/IBRiS_PL/status/1495785047965765642?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1495785047965765642%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwydarzenia.interia.pl%2Fkraj%2Fnews-sondaz-czy-obowiazkowa-sluzba-wojskowa-powinna-wrocicnId5848531

49% kobiet popiera. I 39% mężczyzn. Póki co widziałem tylko wpis Mai Staśko o tym, że jej nie popiera.
Tu nawet nie chodzi o "obowiązkową służbę" a przymus pozostania facetów w kraju objętym wojną.
@CyfrowyD: Niestety jak bardzo propsuje Pana Zelenskiego, tak ta decyzja jest #!$%@?. Podziwiam jego zachowanie, ze zostaje i daje przyklad innym jednak no wlasnie, niekazdy nadaje sie na wojne. Tez sa informacje, ze nie przyjmuja do wojska, bo maja w #!$%@? ludzi juz. I co taki ma robic, nie lepiej, zeby wyjechal i zaczal zarabiac, zeby na przyszlosc wrocic i odbudowywac Ukraine? A w trakcie wojny, poza walkami, jest mnostwo rzeczy