Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was nabył nieruchomość z licytacji komorniczej ? Jak wyglądają formalności po wygraniu licytacji ? Ile trwają procesy sądowe i najważniejsze - jak wygląda proces eksmisji? Jakie koszta należy doliczyć do łącznej puli - zaległości czynszowe, hipotekę przymusową, koszta notarialne - czy coś jeszcze ?

#licytacjekomornicze #eksmisja #nieruchomosci #mieszkanie
  • 16
@arsze_nick: Chciałbym kupić mieszkanie dla siebie, ale za każdym razem gdy pojawia się sensowna oferta ktoś mi ją spod nosa podbiera... Stąd pomyślałem o licytacji. Myślałem o eksmisji z pomocą wynajętych "kibiców" miejscowego klubu - czy jednak taka opcja nie wchodzi w grę ?( ͡º ͜ʖ͡º)
@arsze_nick: Akurat na mojej mężczyzna rocznik 1985. Czy jest możliwość, że w mieszkaniu zameldowanych jest więcej osób niż tylko osoba będąca wg ksiąg właścicielem i będę miał je na głowie przy ewentualnym wygraniu ?
@Hanslik: operant masz? Sprawdź jakie tam są informacje. Jak cena jest dobra to warto. Nawet jak nie wygrasz, a masz czas to idź...zobaczysz jak to się je bo to też specyficzne środowisko i pewnie poznasz kilka osób z okolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@toshibaas: Nic na razie nie mam. Cena jest dobra, na pewno przed wpłatą wadium pójdę sprawdzić nieruchomość, porozmawiam z obecnym właścicielem, dopytam szczegółów... Na jednej licytacji byłem (w październiku), ale cena zawędrowała prawie o 1/3 wyżej niż wartość oszacowania biegłego. Tak jak mówisz - poznałem parę osób. Liczę, że pod koniec kwietnia zainteresowanie będzie trochę mniejsze ze względu na orzeczenie KNF dot obliczania zdolności kredytowej.
@Hanslik: wiem tylko, ze znajomi sie bujali dwa lata po sadach, musieli splacic zadluzenie itd. plus mieli dosyc "dobra sytuacje" bo lokatorka miala syna do ktorego ja mozna bylo wyrzucic. Jesli by nie miala to nie wiem jakby sie to skonczylo, czy udalo by sie skutecznie wyrzucic w tak "krotkim" czasie.
@little_muffin: Jakieś to prawo takie dziurawe... to co w takim razie mogę zrobić z takimi mieszkańcami ? Przecież nie ma żadnej cesji umowy, nie była ona ze mną podpisana... kwas masłowy wrzucić do mieszkania ? Wychodzi na to, że jedyne co mogę to takiego lokatora utrzymywać i jeśli zaleje sąsiadów to jeszcze pokryć szkody
@Hanslik: nic. Czekac na eksmisje. Ale na razie sa zablokowane. Takze licz sobie 2-5 lat utrzymywania pasozyta na twoj koszt. ( ͡° ͜ʖ ͡°) moim zdaniem gra niewarta swieczki. Chyba, ze masz kase i wyjebke i mozesz sie bujac po sadach tyle czasu