Wpis z mikrobloga

1101 + 1 = 1102

Tytuł: Córka Robrojka
Autor: Małgorzata Musierowicz
Gatunek: literatura dziecięca
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 8387463574
Wydawnictwo: Akapit Press
Liczba stron: 219
Jedenasty tom z cyklu Jeżycjady.

Tytułową bohaterką jest Bella, szesnastoletnia córka Roberta Bojka zwanego Robrojkiem, który smalił cholewy do Anieli aka Kłamczuchy z drugiego tomu.
Aniela ma męża i dwoje dzieci, ponadto jest wziętą aktorką, ale dopóki sytuacja uczuciowa Roberta się nie oczyści, będzie czuł natrętny sentyment do starej, niespełnionej miłości. Co oczywiście niesamowicie wkurza jego nastoletnią córkę.

Bella z ojcem, który od piętnastu lat jest wdowcem, przeprowadzają się z Łodzi do Poznania. Wielki powrót związany jest z upadkiem firmy ojca dziewczynki. Próbują zorganizować sobie na nowo życie, a Robert dodatkowo odświeża szkolne kontakty.

Akcja tego tomu toczy się latem 1996 roku, Robrojek ma wtedy 32 albo 33 lata. Z perspektywy jego córki wygląda on jak pan w średnim wieku. To dość zabawne, bo mam niewiele mniej lat i wcale tak o sobie nie myślę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Trochę dłuższe recenzje umieszczam na blogu.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #books #czytajzwykopem #jezycjada #literaturadzieciecabookmeter
Pobierz dekonfitura - 1101 + 1 = 1102

Tytuł: Córka Robrojka
Autor: Małgorzata Musierowicz
Ga...
źródło: comment_16482806394qswne7Ky4o6Vve67DqzCu.jpg
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-04-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 254

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Niewidzialna dziewczyna (Jeans Blue) - najnowsza recenzja usera rassvet ★★★ (5.0 / 10) - Wpis »
2\. Wyspa skarbów (Robert Louis
@dekonfitura: Lubię ten tom za obrzucanie krasnala wątrobką, ale Robrojek z wąsem jest dla mnie nie do przyjęcia. Ten człowiek jest młodszy ode mnie a zachowuje się jak stetryczały ramol(°°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KatieWee: haha dokładnie tak. Wiem, że książka została napisana prawie trzy dekady temu, ale właśnie Musierowicz zrobiła z tego Robrojka takiego starego dziada. Jeszcze mają się ku sobie z Nutrią z poprzedniego tomu, która ma 25 lat ale w ich zachowaniach jest taka przepaść, że najpierw mi zajechało pedofilią, a dopiero potem się połapałam, że wcale nie ma między nimi aż tak dużej różnicy wieku
@dekonfitura: dokładnie! Nie wiem czy w Nutrii i Nerwusie bardziej dziecinna jest Natalia czy Róża, która w tym tomie powinna mieć już 13 lat. W Córce Robrojka Róża występuje na ślubie Elki i Tomka w kapelusiku i lakierkach. Piętnastolatka!