Wpis z mikrobloga

Ehh witam, mam problem otóż komputer się wyłącza i wiem czym jest to spowodowane, temperaturą procesora tylko że procesor był na gwarancji uznali kupiłem nowy, dalej się wyłącza. Więc wysłałem chłodzenie wodne, uznali, dostałem nowe. I z tymi dwiema nowymi rzeczami procek dalej portafi osiągnąć 95 stopni w nowej Fifie, RDR2, Forza Horizon 5 ... nie mam siły już do tego. Komputer chodził przez ponad rok od nowości więc to nie wina obudowy czy czegoś. Płyta główna stała temperatura nie przekraczająca od 30 do 40 stopni. Co ja mam zrobić? Pomocy :(

#komputery #informatyka #gry #xkom #steam #fifa22 #forzahorizon5 #rdr2 #serwispc #serwis
  • 12
  • 0
@ptt_ cpu i7 10700k
Gpu msi rtx 2080ti
Plyta glowna msi mag tomahawk z490
Ram viper steel 16gb 4400mhz
Zasilacz bequiet straight czy jakos tak 1000w platinum
Windows 10
Chlodzenie wodne aio msi mag coreliquid 360r
Dysk ssd 1tb
Dysk hdd 2tb
Obudowa bequiet dark base 900 v2 pro
  • 0
@Devcio i7 10700k, aio od msi mag core liquid 360r, zadnych oc tylko xmp na ram, folia sciagnieta, pasta thermal kryonut grizzly czy jakos tak, w kazdym razie polecana
  • 0
@Devcio pompa dziala okopo 4100 rpm, uptade biosu i reset do ustawien fabrycznych byl robiony przed reinstallem systemu, a przed reinstallem systemu komp tak samo sie wyłączał, a jak nie wylaczyl sie to potrafil wywalic gre do pulpitu po okolo 25 minutach do półtorej godziny, w takim mniej wiecej przedziale czasowym
@PawelMPL: zdejmij chłodzenie i zrób zdjęcie jak wygląda odcisk pasty na procku i stopie radiatora. Jak tam ok to ręcznie trzeba podać napięcia i llc bo może płyta daje za wysokie (w tej generacji nie powinna ale nigdy nic nie wiadomo).
OC było robione i jaką metodą? BIOS zaktualizowany najnowszy?
Jak się da sprawdzić to popatrz też na temperaturę cieczy w układzie.
  • 0
@keton22 oc tylko profile ustawione ram xmp w biosie. Bios aktualny, odcisk pasty pewnie bedzie wygladal tak ze caly procek jest zamalowany i kwadrat na radiatorze bo paste rozsmarowywalem
@PawelMPL: pytanie o odcisk jest bo musimy jakoś sprawdzić docisk między stopą a prockiem. Nałóż od nowa na 2 zarnka grochu i solidnie dokręć, daj się temu zagrzać przez pół godziny i zrób fotę. Wystarczy że dałeś złej wysokości kołki mocujące, podkładki których w intelu miało nie być czy cokolwiek i będziesz miał taki objaw.
Chlodzenie wodne aio msi mag coreliquid 360r


@PawelMPL: Miałem to chłodzenie ale 240r, problematyczne jest strasznie, mimo że uznali Ci na nowy model. Ja wysłałem na rękojmię i żądałem zwrotu kasy, co mi po chłodzeniu jak jest wada fabryczna i ujawni się znowu po krótkim czasie. Wysłałem, oddali kasę, i kupiłem freera 2 i mam w końcu spokój od takiego problemu co Ty masz, nawet na przeglądarce mi temperatura na msi