Wpis z mikrobloga

#macbook #apple #iphone #ipad #applewatch #technologia

Dość długo używam sprzętu apple więc robię mini ranking kategorii urządzeń od moim zdaniem najlepszego do najgorszego:

1. Macbook. Macbooki zwłaszcza z M1 to produkt który ma moim zdaniem najlepszy balans ceny do wartości. Mimo fuckupów jak klawiatura motylkowa, mimo głośnej pracy na intelu i tak dalej. Dlaczego? Bardzo stabilny system, wysoka jakość wykonania, świetny ekran i fenomenalne głośniki. Wygląd. Narzędzie i do pracy i do rozrywki (nie licząc gier), wiele narzędzi deweloperskich z linuksa działa. Dobre oprogramowanie do obróbki audiowideo i tak dalej.

2. Iphone. Do iphone'a nie byłem przekonany zwłaszcza, że jest dość drogi i nie oferuje w teorii super dużo w porównaniu z androidami. Iphone'y jednak nie mulą, animacje praktycznie zawsze trzymają 60 fpsów, nic się nie wywala, nie ma fuckupów. Dostałem do łapy flagowca siostry i niestety on mulił według mnie, ona uważała że działa płynnie. To samo nowy średniak mamy - muli. Iphone to mój pierwszy nie mulący telefon. Już ponad 1.5 roku i dalej chodzi jak potwór. Jestem zaskoczony bo ramu mało, no ale procesor i układ graficzny robi robotę. Duża wada to bateria - szybko u mnie spada jej wydajność.

3. Airpods (pro). Jak masz kilka urządzeń apple to must have, miałem wersję pro i nie pro i jednak ANC robi robotę. Jakość dżwięku dobra ale bez rewelacji. Bardzo wysoki komfort korzystania.

4. Ipad. Ipad niby niepotrzebne urządzenie ale nie do końca bo świetne aplikacje półprofesjonalne, gierki, świetny rysik. Idealne narzędzie do konsumowania.

5. Apple keyboard. Spoko klawiatura ale trochę za płaska, klawiatury od logi lepsze.

6. Apple Watch, niestety z punktu wiedzenia czasu to dość niepotrzebne urządzenie. Szybko się nudzi, łatwo zarysować i tak dalej.

7. Magic mouse. Najgorsza nieergonomiczna mysz jaką używałem, jest naprawdę niezdrowa dla nadgarstków, bez specjalnych nakładek nie polecam bo może spieprzyć dłonie i wtedy cyk operacja xD Myszki od logi dużo lepsze.
  • 10
@LateNever: zgadzam się że apple watch i magic mouse na dole rankingu. Od siebie dodam na miejscu 3,5 coś może zaskakującego czyli... Apple TV :) mam stary telewizor bez żadnego smarta czy airplay i Apple TV się super sprawdza, działa płynnie i jest fajnie zintegrowane. Dodatkowo jest małe i można je zabrać na wyjazdy mając wszystkie swoje zalogowane streamingi zawsze ze sobą :) no ale jak ktoś ma nowoczesny telewizor to
@dziadmankowy: Z usług Apple w zasadzie nie korzystam. Mam własnego NASa który zastępuje mi usługi Apple.
Z pdacastpw korzystam bardzo rzadko. Z muzyki często ale to już własny streaming. Tak samo zdjęcia we własnej „chmurze” plus backup. A backupu zdjęć z iClouda chyba nie da się zrobić (chyba że o czymś nie wiem).
@dziadmankowy: I tak i nie. Jeśli przypadkowo skasujesz zdjęcia. Albo z innego powodu znikną to Apple rozłoży łapki i powie „sorry bro”.
Mając własną „chmurę” mogę swobodnie udostępniać, przechowywać i trzymać backup w kilku wersjach. Mogę synchronizować pliki również z Windows (wcześniej nie można było, nie wiem jak jest teraz). Wiec z iClouda nie korzystam. Są lepsze rozwiązania.