Wpis z mikrobloga

Witam,

Mam Giuliette 1.4 MA 170km i coś mi wyje w czasie jazdy po przekroczeniu 3 tys obrotów, a ustaje w okolicach 1 tys lub predkości 20 km/h. Wydaje się, że hałas dochodzi z przedniej prawej strony i raczej jest zależny od obciążenia, bo nawet przy wyższych prędkościach nie ujawnia się. Wykluczyłem już pasek klinowy. Więc pozostaje jeszcze:

- łożysko koła
- rolka napinacza rozrządu
- turbina
- skrzynia biegów

Może ktoś jest w stanie doradzić co to może być lub miał podobny problem. Za wszelkie wskazówki z góry dzięki.

#mechanikasamochodowa #pytanie #alfaromeo #giulietta
  • 10
@jinnoman: trochę ciężko wróżyć przez interent, ale skrzynia biegów słyszałbyś tylko na niektórych biegach no i na sprzęgle powinna być cisza, łożyska koła zazwyczaj jest głosniejsze przy skręcaniu i jak ruszasz kierownicą to jest głosniej albo ciszej
@dzana: W takim razie łożysko to raczej nie będzie, bo skręcanie nie wpływa na hałas. A czy wadliwa turbina lub napinacz paska rozrządu powinny hałasować również na postoju?
@jinnoman: o kurde, tam to chyba coś więcej hałasuje, niż jedna rzecz - chociaż ja odnoszę się do swojego Tjeta. Może warto przyjrzeć się układowi doładowania w poszukiwaniu nieszczelności i rolce napinacza...
@kimunyest95: Chodzi mi o to wycie, piszczenie od 15 sekundy.

Ale napewno obejrze dokładnie tą turbine. Jeśli chodzi o napinacz rozrządu to już grubsza robota i dobrze by było najpierw wyeliminować inne opcje.