Wpis z mikrobloga

@Zerp: Też mnie to irytuje, ale wiesz ze 99% lampek rowerowych ma bardzo szeroki kąt świecenia i brak tzw. odcięcia? Nawet ustawienie lampki, żeby świeciła zaraz przed rowerem niewiele daje. W Niemczech z tego co wiem, są odpowiednie przepisy i tam takich kiepskich lampek nie sprzedają.
@Zerp: w sumie lepiej tak, niż bez. Wczoraj jechałem o 20 to na takiej istotnej komunikacyjnie ścieżce, gdzie ludzie jeżdżą raczej, żeby gdzieś dojechać, a nie tylko rekreacyjnie, to z 80% osób jechało bez żadnego oświetlenia i w czarnych ciuchach.
W Niemczech z tego co wiem, są odpowiednie przepisy i tam takich kiepskich lampek nie sprzedają.


@marcin_k: o to mi sie podoba

80% osób jechało bez żadnego oświetlenia i w czarnych ciuchach.


@kuraku: jasne jak jezdzisz po drogach nie oświetlonych to by się przydało oświetlenie, ale dużo ddrów w wawie jest oświetlonych przy ulicy to po co światła? szczegolnie takie które oświetlaja osoby z naprzeciwka? imo to jest większe zagrożenie
@Zerp: no to jest dramat, ludzie używają zwykłych latatrek bez kolimatorów lub jakiegoś badziewia i osiapiaja wszystkich, to samo z hulajnogami na minuty (przynajmniej w Gdańsku tak jest) że mają zawsze odpalone lampki i one też walą po oczach.
to samo z hulajnogami na minuty


@Jabco: dokładnie, coś mi się wydaje że z cenami wachy w tym roku to będzie jakieś apogeum #!$%@? rowerowego w tym roku xD
@Zerp: @damian_co_dalej: ja i przy jeździe rowerem i biegając mam ze sobą convoya s2, jak ktores auto daje długimi to cyk na 100% i świece w nich. Kierowcy dosyc, ze olewaja rowerzystów to w dodatku pieszych. No, a o tych co maja zle ustawione lampy to juz chyba co 5 auto. Non stop mrugam dlugimi, bo nie idzie jeździć.
Ja nie wiem czy dla rowerzystów tak ciężkie jest poprawne zamocowanie i skierowanie światła na droge, a nie na wszystkich innych uczestników ruchu?


Ja nie wiem czy dla kierowców tak ciężka jest zamiana świateł z długich na krótkie, a nie oślepianie wszystkich kolarzy? W zasadzie połowa nie zmienia świateł i jedyne co to szybko przestawić swoją lampkę i jebnąć mu po oczach tysiącem lumenów.

@Zerp:
@4x80: ale wiesz kolego ze jestem rowerzystą i mówiłem o DDRach w mieście, nawet nie odnosiłem sie do sytuacji poza miastem na drogach bo tam nie jeżdze i nie wiem jak to wygląda
i nie wiem jak to wygląda


@Zerp: No to już wiesz. Nawet się zastanawiam nad jakimś okularami co to ogarną bo po wieczorach jeżdżę i to jest bardzo uciążliwe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja nie wiem czy dla kierowców tak ciężka jest zamiana świateł z długich na krótkie, a nie oślepianie wszystkich kolarzy?


@4x80: Czyli po krajówce w lesie powinno się jeździć na światłach mijania bo są rowerzyści na ddr obok? xD
@Zerp: To pewnie te dzbany z bojówki latarki covoy, którzy twierdzą, że nie trzeba jej niczym osłaniać (robić odcięcia światła) bo ona nie oślepia i jest wszystko git.