Wpis z mikrobloga

Drogie Motomirki
Chcę przeznaczyć 5-6 tyś zł na motocykl 125 aby skorzystać z możliwości jazdy na B, pojeździłem kilka godzin w OSK na 125 i szło bardzo dobrze. Nie chcę wydawać więcej na ten moment, gdyż może się okazać, że po prostu brak czasu sprawi że wyjadę raz na dwa tygodnie.
Przeglądam alledrogo, oeliksy itd. - w tych pieniądzach widzę, że są Japońce w rocznikach 1995-2006 + duża część to motocykle do rejestracji z niemiec.
W tych pieniądzach również są wszelkie romety, junaki, zippy, keewaye kilkuletnie. Tutaj najczęściej są zarejestrowane w PL i mają opłaty.
Z tego co zauważyłem, te chińczyki przede wszystkim są na wtrysku, a nie na gaźniku, mają ok. 10-12 KM, gdzie japońce mają 14-15.
Zastanawiam się w którą stronę warto pójść, chciałbym po prostu kupić i jeździć, aby ew. naprawy też nie rujnowały portfela.
Może ktoś ma doświadczenie z kilkunastoletnimi japońcami bądź świeżymi nie-prestiożwymi markami i się może wypowiedzieć.

#motocykle
#motocykle125

Za 5-6 tyś lepiej

  • Markowa 125 z lat 1998-2006 63.5% (47)
  • "Chinol" z lat 2015-2020 36.5% (27)

Oddanych głosów: 74

  • 7
@water-watera w tej cenie znajdziesz już coś ciekawego od Junaka czy Rometa. Proste silniki , zwykle kopie japońskich jednostek z lat 70 i 80. Naprawy groszowe, większość motocykli ma historię seriwsową i jest po jednym, dwóch właścicielach. Pojeździsz sezon i sam ocenisz. Ja kupuje chinole od 2011 i nie naciąłem się , zwykle problemy spowodowane są niechlujstwem importera a nie motocyklem samym w sobie. Wtrysk jest prosty w obsłudze, nie trzeba myśleć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@water-watera: jak chcesz zacząć i się nie przejmować regulacjami to weź coś na wtrysku bo jak chcesz wyjechać raz na dwa tygodnie to będziesz miał problemy z odpalaniem ;)
@water-watera no i nie słuchaj głupot ludzi którzy chińską motoryzację postrzegają przez pryzmat skuterów dostępnych kiedyś w marketach. Dziś masz marki z Chin takie jak Benelli , Voge , Zontes o których nikt nie powie że są chińską tandetą. Na zachodzie to myślenie dawno już znikło, zobacz jakie maszyny wprowadza na rynek Voge. Marka własna firmy Loncin która produkuje np...silniki do bmw ¯_(ツ)_/¯
@water-watera: Tez polecam jakiegoś rometa z/k/zk125 w tej cenie dostaniesz dobra sztukę z niskim przebiegiem. Sporo częścią masz do tych motorów za niewielkie pieniądze i przynajmniej mniejsze prawdopodobieństwo trafienia zjechanego egzemplarza po jakimś dzieciaku. Jak się na cos zdecydujesz to wołaj :)