Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mireczki
Miałem teraz dość niemiłe rozstanie z babeczką, od której wynajmowałem mieszkanie. Mówiąc wprost - nieuczciwie przygarnęła sobie ponad tysiaka kaucji, bo jak stwierdziła ona musi mieszkanie malować (nie jest zniszczone, ot normalna eksploatacja, było dbane i sprzątane, ale wiadomo, że po 4 latach mieszkania ściany nie wyglądają 1:1 jak w momencie wprowadzenia). Generalnie było kłócone, ale finalnie baba z 1200zł stwierdziła, że odda 300. Mój błąd był taki, że na wejściu nie porobiłem fotek. Kolejny błąd jest taki, że jedyna umowa którą podpisaliśmy wygasła po roku - potem w sumie tak to szło, że ja jej przelewałem co miesiąc tak jak na początku i tyle.
Jako, że nie mam czasu na dalsze "negocjacje" w kwestii zwrotu kaucji, bo aktualnie moje plany życiowe zmieniły się o 180 stopni i wyjeżdżam w drugi koniec Polski, a jednocześnie nie lubie kiedy ktoś jest nie fair, pomyślałem, że może warto byłoby, żeby skarbówka przyjrzała się, czy pani przez te ostatnie 3 lata kiedy nie było umowy rozliczała się jak należy z urzędem skarbowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak wygląda procedura takiego zgłoszenia? Czy poza zaniesieniem/wysłaniem jakiegoś kwita będzie mnie to jakoś angażowało czasowo?

#mieszkanie #wynajem #prawo #podatki #urzadskarbowy #nieruchomosci #pit #skarbowka #patodeweloperka #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #623a03fcaa6ba135ae4e2382
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 26
Jest jedno rozwiązanie żeby się zabezpieczyć przez #!$%@? kaucji. Ale zaraz mnie mireczki zasypią płaczem że hurr durr to nielegalne i w ogóle, więc nie napiszę. Ale możesz poszukać moich wpisów na tagu


@staryhaliny: Pominąć czynsz za ostatni miesiąc, jeżeli jest miesięczna? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podziwiam za niesienie kaganka oświaty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Filipterka25: no dokładnie, nie płacić ostatniego czynszu/czynszów w równowartości kaucji i poprosic, żeby wynajmujący rozliczył to właśnie z kaucji, a za ewentualne faktyczne szkody rozliczyć się uczciwie gotówką