Wpis z mikrobloga

Napisałem, ze warunkowo w tym roku ma to sens, ale musza potem nadrobić zaległości - nawet jeżeli będzie to musiało być zrobione z nauczycielem dwujęzycznym.

Takie traktowanie da nam niesamowite profity na arenie międzynarodowej, jak sytuacja (miejmy nadzieje) będzie miała dobre zakończenie. Mamy okazje na mocny awans, jeżeli chodzi o politykę zagraniczna, ale niektórzy jak @tyrytyty wydaja się tego nie rozumieć.

Wpis robię, bo nie lubię jak ktoś mi komentarz usuwa, w którym oprócz przekleństwa, była czysta prawda. Miłego dnia jeszcze raz :)

#ukraina #wojna #szkolnictwo #polityka
Pobierz Cin-Cin - Napisałem, ze warunkowo w tym roku ma to sens, ale musza potem nadrobić zal...
źródło: comment_1647966058gIrOzTGHlL1fmyjB2PFleX.jpg
  • 5
@SmellySocks Ja widzę... Zorganizowanie lekcji w języku Ukraińskim i prowadzenie ich według planu Ukraińskiego. Nie wiem po co mamy ich wplątać w nasz kompletni inny plan, skoro przecież wśród uchodźców znajduje się pewnie masa nauczycieli z Ukrainy, a jak nie, to można próbować ich sprowadzać... Ewentualnie ogarnąć program +/- i wziąć naszych nauczycieli, którzy znają język i dodatkowo uczyć języka polskiego.

Całkiem sporo jest innych dróg, niż dawanie papierka, który jest nic
@lemek3:
Za duży narzut organizacyjny i tworzenie kolejnych zależności. Takich jak zatrudnianie nowych nauczycieli co jest ciężką operacją administracyjnie i potem trudno ich zwolnić.
Lepiej dać im papierek bez pokrycia. Skoro system przeżył nauczanie zdalne to przeżyje uchodźców którzy w połowie roku doszli do klas.
@SmellySocks: No tak... Ogólnie to nasi narodowi czempioni są faktycznie przeszkodą, która bardzo ciężko przeskoczyć :/ Tego nie przewidziałem.

@tos-1_buratino: Nie mówią, że to będzie proste, ale to co obecnie zrobiliśmy jest po prostu... bezsensowne, a również tworzy chaos.

Poza tym, ja nie mówią o wtłaczaniu "ukraińskich szkół" w nasz system, tylko o stworzeniu oddzielnego, odseparowanego systemu, który ma za zadanie pomóc uchodźcą.