Wpis z mikrobloga

@delvian: Jeżeli to okaże się prawdą to ja w tym widzę zagranie w stylu "wyślijmy 10k to inne państwa łatwiej się zgodzą". Innym ławiej będzie wysłać np 500 żołnierzy niż wysłanie kilku tysięcy. Potem nagle przypadkiem okaże się że obecne siły są za małe i będzie ławiej negocjować zwiększenie kontyngentu
gówno z tego będzie. Jeżeli pojawią się jakiejkolwiek pokojowe siły to tylko po oficjanym zakończeniu wojny. Wujek sam nie pozwoli na wojska NATO przed ustaniem działań militarnych.


@boguslaw-de-cubalibre: I to jest jedyna sensowna opcja, ale ile się Kaczor naprodukuje to jego. Gorzej, że to idzie w przestrzeń międzynarodową i nie służy Polsce. Tylko razem, tylko EU i tylko NATO. Takie wyskoki to powinny być przedmiotem dochodzenia przed trybunałem stanu.
gówno z tego będzie. Jeżeli pojawią się jakiejkolwiek pokojowe siły to tylko po oficjanym zakończeniu wojny. Wujek sam nie pozwoli na wojska NATO przed ustaniem działań militarnych.


@boguslaw-de-cubalibre: a co miales w jugo?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@boguslaw-de-cubalibre: przecież nie ma żadnej wojny. Formalnie nikt jej nie wypowiedział. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam nie wiem co to oznacza w prawie międzynarodowym, czy w ogóle. Ale na "chłopski rozum" Ukraina może sobie pozwolić na cudze wojska i ruskim nic do tego. Jak zaatakują wojska NATO to z automatu uruchomi się art. 5. Chyba.

@delvian: @boguslaw-de-cubalibre: @Adix435: Ta misja jest tylko po to, bo PIS-owi w wewnętrznych sondażach wyszło że Polacy tego chcą więc propagandowo będzie można temat grzać. Dodatkowo Niemcy tego nie chcą, czyli propagandowo będzie można grzać podwójnie. I po trzecie żadnej misji nie będzie ale propagandowo będzie, że my chcieliśmy a zła Łunia i Niemcy nie chcieli. To, że przy okazji nasze państwo na zewnątrz jest postrzegane jako niepoważne to
@pilot1123: tutaj nazywaja to misja pokojowa ale ja obstawiam ze to tak nie bedzie. Beda to najzwyklejsze dzialania bojowe, nie neguje w koncu za cos rzolnierza place ze swoich podatkow. Podejrzewam ze sily stabilizujace wejda na zachodnia ukraine w celu stabilizacji terenu, dzieki temu odciaza armie ukrainy i ukraina bedzie mogla spokojnie prekierowac sily na zachod / poludnie.

ukraina aktualnei zaczyna opadac z sil zeby walczyc na terenie calego kraju i
@danob99: @fat-cartman: @fat-cartman: dlaczego nazywacie to misja nato? o tym dowiemy sie dopiero w czwartek czy to bedzie nato. ja to widze jako misje niezaleznych panstw ktore akurat sa w pakcie, ale to nie bedzie misja pod patronatem nato. natomiast tutaj nato bedzie mialo duzo do pokazania bo bedzie musailo dostarczac sprzet, i inne srodki do walki. dodatkowo zolnierze nato beda musie byc przerzuceni w znacznych ilosciach do panst
@srgs: jeśli misja nie będzie jako Nato to wtedy stracimy ochronę sojuszu w przypadku ataku na nasze terytorium. Rosja krzyknie że nas złe polaki napadają i już wtedy mobilizację 2 mln poborowych będzie łatwiej uzasadnić niż przy Ukrainie.