Jak dokładnie działa statystyka obrony i ataku bohatera?
Jeśli mój bohater ma np. atak 4 a jednostka obrażenia 1-3 to ta jednostka zada 5-7 obrażeń? Pomijając statystykę obrony przeciwnika oczywiście.
#heroes3 #homm3
  • 7
@Camuflash: Nie, nie, to się nie dodaje tak do obrażeń. Liczba jednostek w oddziale razy damage jednostki to jest bazowo ile jednostka zada obrażeń. Do tego jest następnie doliczana (Atak - Obrona), jeśli atakujący oddział ma więcej punktów ataku niż broniący punktów obrony to za każdy punkt przewagi jest 5% które doliczasz do bazowego dmg, jeśli mniej to trzeba pomniejszyć o 2,5% za każdy punkt różnicy.
@Camuflash: widzę że kolega podał faktycznie jakoś przejrzyście. Ja miałem jeszcze w pamięci jakieś wykresy sporządzane przez ludzi analizujących temat godzinami xd
@isea: taa, pominąłem wszystkie niuanse, tylko ogólną zasadę podałem xp
Do tego dochodzą umiejętności drugorzędne bohatera - offense, armorer, pojedynczy hirkowie mają w nich specjalności (np. Tazar, Crag Hack) - wtedy istotny jest poziom bohatera, jednostka atakowana może być zamieniona w kamień przez meduzę/bazyliszka (wtedy dostaje połowę obrażeń), niektóre jednostki się nienawidzą (np. anioł - diabeł), strzelak na złamanej strzałce ma karę dystansową - połowa obrażeń, przy oblężeniu miasta strzelak