Wpis z mikrobloga

Jeżeli umiemy wykorzystać swoje nerwice do realizacji jakiegoś zadania, stajemy się nieustępliwi i gotowi do poświęceń. Niczym Eren przemieniając się z człowieka w tytana, zyskujemy ogromną wydajność i systematyczność, która przyczynia się do odnoszenia kolejnych sukcesów. Czy jest to jednak stan, w którym warto dłużej tkwić?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, w tym tygodniu ponownie odwołałem się do serialu 'Atak Tytanów' i kilku cytatów z pism psychoanalityczki Karen Horney.

Odnośnik do wpisu: Nerwica nadczłowieka

---
Nazywam się Jakub Walicki, jestem absolwentem studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii i miłośnikiem kina. Prowadzę bloga 'Przemyślane Kadry', gdzie umieszczam krótkie wpisy, w których omawiam jeden filozoficzny wątek, wykorzystując jeden film jako ilustrację.

#filozofia #film #kino #anime #psychologia #nerwica #przemyslenia #attackontitan #przemyslanekadry
przemyslane_kadry - Jeżeli umiemy wykorzystać swoje nerwice do realizacji jakiegoś za...

źródło: comment_1647769540jM0xJ4Jeq8KIcv67XdtrV0.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@przemyslane_kadry: Po drugie, brakuje mi w tej analizie spojrzenia z perspektywy historyzmu, przypominam, że stosunek Erena do samego siebie i tytanów bardzo się zmienia po odkryciu kim tak naprawdę są w piwnicy Grishy, zmienia to jego paradygmat i cele zupełnie + AoT jest deterministyczne.
AleksanderII - @przemyslanekadry: Po drugie, brakuje mi w tej analizie spojrzenia z p...
  • Odpowiedz