Wpis z mikrobloga

Mirki, taka sytuacja. Budzę się dzisiaj i widzę, że ktoś zarezerwował hotel w Wietnamie na kwiecień. Rezerwacja została dodana do mojego konta w booking. Maila z potwierdzeniem dostałem na swój adres mailowy podłączony do konta, mimo, że jest napisane że miał pójść na jakiś chyba randomowy np. mnfjd8hsve2@gmail. Generalnie mogę rezerwację odwołać, zmienić, itp mogę z nią zrobić wszystko bo jest przypisana do mojego konta na booking. Widzę też że została opłacona (2 700 000 dongow). Z mojego konta kasa nie zeszła, sprawdziłem.

Czy to jakiś nowy rodzaj scamu czy ktoś się jebnal? Ale dziwi mnie to jebniecie się, bo wpisał maila imię.nazwisko@domena a tam ktoś podaj też jakieś nazwisko z dupy w rejestracji, nie moje.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale obiekt ma zero opinii i jest nowy, więc moze sam obiekt robi sobie lewe opinie?
#booking #scam #oszustwo #oszust #oszukujo #podrozujzwykopem
  • 6
@Janusz_Lubikwasa: Tak sobie myślę, że:
- hotel jest nowy
- nie ma już wolnych pokoi na marzec/połowa kwietnia

Zastanawiam się, czy ktoś nie chce w jakiś sposób tworzyć legendy hotelu, w sensie sam sobie zabookował pokoje zeby móc wystawić pozytywne opinie. Kasy i tak nie traci, a pozytywne opinie pozwolą mu golić prawdziwych gości później.