Wpis z mikrobloga

1030 + 1 = 1031

Tytuł: Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin. Reportaże z Rosji
Autor: Barbara Włodarczyk
Gatunek: reportaż
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788308073490
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 320
Nie stanowię wyjątku sięgając akurat teraz po książki o tematyce Wschodu. Ten tytuł pobrałam bezpłatnie spośród przeszło 20 książek, jakie Legimi udostępniło swoim użytkownikom. Pobrać można dwa tytuły, a za każdą ściągniętą książkę Legimi przekazuje 10 zł na PAH na rzecz pomocy Ukrainie.
Gdyby ktoś był zainteresowany:

https://www.legimi.pl/czytamydlaukrainy/

Na pierwszy ogień poszedł reportaż Barbary Włodarczyk, która przez kilka lat była korespondentką telewizji publicznej w Moskwie.
Ta książka jest bodaj jej najświeższą. Zbierając materiały do jej wydania spotykała się z mieszkańcami Rosji, z najróżniejszych jej części. Starała się poznać ich podejście do władzy, sytuacji gospodarczej jaka panuje w kraju i ich osobistej (często skrajnie ubogiej). Z całości wyłania się obraz ludzi przekonanych o świętości i nieskazitelności Putina oraz wrogości Zachodu wobec Rosji, choć sami nierzadko z dobrodziejstw świata zachodniego łapczywie korzystają.

Książka z jednej strony dość aktualna, bo wydana raptem rok temu, jednak z drugiej zupełnie inaczej się na nią patrzy, mając z tyłu głowy wydarzenia, które toczą się od trzech tygodni w Ukrainie.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #books #czytajzwykopem #nonfiction #reportazbookmeter
dekonfitura - 1030 + 1 = 1031

Tytuł: Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin. Reporta...

źródło: comment_1647619623iJffmwPiD2NQH6PnENmh6F.jpg

Pobierz
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.3 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-04-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 258
Gatunek książki: zbiór reportaży

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-03-07 - Użytkownik Mfalme_Kitunguu ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-02-28 - Użytkownik ksanthippe
Książka z jednej strony dość aktualna, bo wydana raptem rok temu, jednak z drugiej zupełnie inaczej się na nią patrzy, mając z tyłu głowy wydarzenia, które toczą się od trzech tygodni w Ukrainie.


@dekonfitura: tak, o tym samym myślałam podczas lektury...