Wpis z mikrobloga

W związku z licznymi problemami z zakupem ekogroszku i innych węgli na stronie sklep.pgg.pl podzielę się swoimi radami jak dokonać zakupu. Dla dwóch ton Karlika polowałem 5 ostatnich dni. Wczoraj udało się kupić. Nie miałem jeszcze tego węgla. Głównie paliłem Sztygarem pomarańczowym.

Najważniejszy punkt tej operacji, zakup robimy na raty. Są pewnie osoby którym udało się kupić na raz, począwszy od założenia konta do płatności lecz jest to prawie niemożliwe. Głównym winowajcom jest serwer i ilość chętnych.

1. Zakładanie konta. Zakładamy konto w czasie małego obciążenia serwera (unikamy godzin 17:45 do 19:30), wypełniamy wszystko co trzeba, łącznie z numerem dowodu. PESEL dopiero później przy składaniu zamówienia.
2. Dodajemy wybrany węgiel do koszyka. Można to zrobić tylko w czasie dostępności opału w przedziale czasowym 18:00 do 19:00 W tym czasie należy również wybrać ilość.
3. Logujemy się przed 17:45, w koszyku jesteśmy od 17:50, teraz trzeba odświeżać stronę i czekać na dostępność węgla. Odświeżamy koszyk nie stronę sklep.pgg.pl lub inne.
4. Gdy pojawi się dostępność węgla w koszyku, wybieramy cel zwolnienia z akcyzy, rodzaj przesyłki, adres powinie pobrać się z profilu konta. Przechodzimy do kasy.
5. Kasa, tu wybieramy adres do akcyzy (kopiujemy klikając przycisk lub wpisujemy ręcznie), wpisujemy PESEL, rodzaj płatności (zwykły przelew na e-mail przyjdzie druk przelewu) i klikamy kup.

Węgiel dodany do koszyka nie znika z niego nawet gdy nie uda się zakupić w tym dniu. Coś mogłem pominąć lub przesunąć pomiędzy koszykiem, kasą a płatnością. Nie należ się denerwować, kiedyś się uda. W mojej okolicy ekogroszek kosztuje już od 2,1k do 2,5k i są problemy z dostępnością. Kto chce niech wspiera handlarzy.

Mogą pojawiać się problemy ze źle załadowaną stroną, należy ją odświeżać do skutku. To samo trzeba zrobić gdy strona długo się wczytuje.

Nie korzystałem z żadnych skryptów, botów rozszerzeń itp. Przed zakupem wyczyściłem ciasteczka, wyłączyłem zbędne programy (np antywirus), zrestartowałem komputer. W zakładce tylko sklep pgg. Internet po kablu RJ45 do kompa, Vectra 450/50, ping 15 ms, laptop Lenovo Y580 z i3.

Powodzenia

#wegiel #ekogroszek #pgg
  • 2060
Z ciekawości korzystacie z tego co tutaj wyżej ktoś się podzielił, czyli zmianą w źródle strony ilości sztuk i odblokowania 'przycisku' zeby w momencie pojawienia sie dodac czy jest to bezskuteczne?
@maria0nna: jest jakaś opcja przeniesienia zawartości koszyka na inny komputer/telefon? Ogólnie nie bardzo rozumiem działanie koszyka, jakąś synchronizację danych mam włączoną?

Dziś mi się udało kupić z telefonu 1t dla ojca (z jego konta), a po zakupie wyczyściło mi koszyk na komputerze na Chromie i Firefoxie.
@Dustaf1: nie próbowałem szczerze mówiąc wolałem mieć na świeżo niż w ciemno celować, choć odkrywając wcześniej, przed 18, przycisk w źródle i później go klikając, strona nie chciała mi się przeładować
chyba najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że się da, bo pierwotnie sceptycznie do tego podchodziłem
@Dustaf1: Ja tak 3 razy z rzędu próbowałem odpalając stronę o 17:30 na kilku kartach i czekając aż pojawi się info o dostępności, za każdym razem wywalało do Spróbuj Ponownie Później. Ostatecznie, do koszyka, a potem płatności udało mi się dojść bez tych zabaw z edycją atrybutów w kodzie.
@PtaszynaFromPszczyna: czyli dzisiaj tez tak mialem, ale fajnie chociaz sie udalo w 1 dzien dostac do koszyka takze juz jakis postep jest. TO odpuszczam, pytanie moge na wiekszej ilosci kart na jednym Profilu w przegladarce pozwolic sobie na odswiezanie jednoczesnie?
@robertokot25: wg mnie od 11.03.2023 będzie nowy limit a do tego czasu jest 5t; ale to jest pgg i nie wiadomo jak to zaimplementowali i czy coś nie zmienią;
tak btw piszę post, pojawia się podwójnie, kasuję jeden a potem jest tylko skasowany ten jeden - wot, technika...
@Dustaf1: i inni pytający: obrazkowo wyjaśnione jak już o 16:01 przygotować sobie stronę z dostępnym towarem i możliwością klikania dodaj do koszyka (patrz załącznik)

zadziała w każdej rozsądnej przeglądarce: uruchamiamy inspektora / firebuga czy inne takie narzędzie i usuwamy disabled czy disabled="" w dwóch miejscach w kodzie przy danym produkcie np. przy pieklorzu (te dwa miejsca to select i button).
Czekamy na dostępność i wtedy czyli np. o 18:11 klikamy dodaj
maria0nna - @Dustaf1: i inni pytający: obrazkowo wyjaśnione jak już o 16:01 przygotow...

źródło: comment_1649858769nbEbdRE1ohXlqqanGvdvx2.jpg

Pobierz
@maria0nna: tak zrobiłem, niestety u mnie konczy sie tak jak u poprzedników że wywala mi w tym momencie stronę. Podejrzewam że na każdej karcie bym musial to ustawic i na kilku przeglądarkach - wczoraj odpalilem tylko 3 karty wten sposob i nie wypalilo, dzisiaj odswiezam juz tylko koszyk wiec sprobuje nastepnym razem