Wpis z mikrobloga

#upc #internet #elektroda

Chcę założyć internet w UPC w nowym mieszkaniu (apartamencie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Mam 2 "kontakty z internetem" (różne wyjścia na kable), jeden w salonie, drugi w gabinecie.

Chciałbym podpiąć w gabinecie router a w salonie telewizje do TV.

Czy da się tak zrobić? czy muszę wykupić jakąś dodatkową usługę (multiroom)? ew. czy da się podpiąć dwa routery do dwóch różnych gniazek?
  • 10
@sp3cooland: no to już wiesz. Dostajesz z routerem też takie małe czarne pudełeczko które podłącza się albo do gniazdka albo do portu USB w TV i drugim kablem hdmi do TV i to idzie po WiFi, to pudełeczko ma od spodu rzepy więc możesz sobie przykleić go gdzieś z tyłu TV żeby nie było widać.
Multiroom to jeśli chciałbyś mieć podłączony dodatkowy tv.
Możesz to pudełeczko oczywiście podłączyć też Ethernetem (we
@Megawonsz_dziewienc: Trochę go wprowadzasz w błąd bo zakładasz, że ma/będzie miał nowy dekoder 4k box, który "ma możliwość" działania po wifi. Wiadomo, ze lepiej po kablu go podłączyć.

Jak to nowe mieszkanie, to przy wejściu masz teletechniczną skrzynkę mieszkaniową, do której zbiegają ci się wszystkie kable z mieszkania. Dopiero stąd powinny iść do wszystkich gniazdek, jakie masz w mieszkaniu. Prawdopodobnie będziesz też mieć światłowód do mieszkania, zatem technik UPC przyjdzie, w
@sp3cooland: Sorry do ciebie miała być odpowiedź, przeczytaj powyższy post. Jako bonus jeszcze zdjęcie jak to będzie wyglądało jeśli masz światłowód do mieszkania. To niebieskie to ten rFog do przejścia ze światła na koncentryk. Koncentryk wpięty do modemu i z modemu do mojego routera, który zarządza siecią na mieszkaniu (to jest opcjonalne, możesz do connectboxa wpiąć te kable ethernet z wtykiem RJ-45 i też będzie działać). Z niego dopiero skrętka z
Drmscape2 - @sp3cooland: Sorry do ciebie miała być odpowiedź, przeczytaj powyższy pos...

źródło: comment_1647603716NJSpOJt100T77q0tsM5OqC.jpg

Pobierz
Prawdopodobnie będziesz też mieć światłowód do mieszkania, zatem technik UPC przyjdzie, w skrzynce teletechnicznej założy ci takie urządzenie do przejścia ze światłowodu na koncentryk i do niego podepnie Connectboxa (modem UPC).


@Drmscape2: UPC robi FTTH?
@some_ONE: Nie wiem jak to było tu w bloku dogadane i kto od kogo dzierżawi. Jest UPC, Netia, Vectra, Toya i Orange, więc do wyboru, do koloru. Zgodnie z ustawą musisz mieć teraz światło do mieszkania, więc głupotą ze strony UPC byłoby ciągnąć koncentryki na 9 pięter.
Ogólnie trochę śmiechłem bo to inwestycja, w której oszczędności sporo widać na każdym kroku, ale jak w zmianach lokatorskich dorzuciłem gniazdka RJ-45 do do
Zgodnie z ustawą musisz mieć teraz światło do mieszkania, więc głupotą ze strony UPC byłoby ciągnąć koncentryki na 9 pięter.


@Drmscape2: W sumie ma to sens.

Szkoda, że ta skrzynka taka mała bo #!$%@? się tam mieści. To tak luzem u ciebie stoi przy skrzynce czy jakoś to ogarnąłeś? Na oko to może być problem upchać do tej skrzynki ze zdjęcia ten konwerter RFoG i jakiegoś switcha.
@some_ONE: Skrzynka malutka bo jest żelbet, więc nie mieli jak dać większej podtynkowej. Ludzie w większości mają na to #!$%@? bo 99% osób wystarczy tu rfoga zmieścić bo urządzenie od ISP sobie każą dać koło telewizora i będą na wifi jechać. Później masz wysyp wpisów po forach, albo nawet tu na tagu #upc że pingi #!$%@?, prędkość spada, mecz tnie, a pacjent siedzi na wifi 2.4 GHz przez 3 ściany. xD