Wpis z mikrobloga

Cześć Mirabelki i Mireczki, wykop to nie tylko portal ze śmiesznymi obrazkami , ale i portal świadomych użytkowników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytanie czy jesteście świadomi że za darmo ( #rozdajo ) możecie zostać dawcami szpiku lub dawcami krwi?
Po ukończeniu 18 lat, całkiem z przypadku zostałem dawcą krwi, prawdopodobnie jak wielu z was w tym wieku stało się to dzięki szkolnej akcji #krwiodawstwo (dzień wolny od lekcji, czekolady i to uczucie że moja krew może pomóc zawsze wyzwalał na chwilę we mnie takie #czujedobrzeczlowiek ). Przez następne lata mniej lub bardziej regularnego oddawania krwi napotykałem na ogłoszenia #dawcaszpiku ignorowałem, odwracałem głowę, przez strach spowodowany niewiedzą i niedoinformowaniem się. Dopiero po kilkunastu latach zdecydowałem się dołączyć do #dkms i zostać dawcą szpiku. Impulsem do działania i zarejestrowania się została diagnoza choroby nowotworowej krwi u Kingi, żony, mamy 4 bombelków, córki, siostry, mojej kuzynki która zawsze wita mnie uśmiechem, nazywała zdrobniale kiedy byłem młodszy co denerwowało mnie jako małego "dorosłego", zrobiła na głowie mojego pierwszego irokeza.
Proszę Was, nie czekajcie, rejestrujcie się by pomóc nie tylko mojej kuzynce ale innym osobom potrzebującym przeszczepu szpiku i szukającego swojego bliźniaka genetycznego.

Link do rejestracji
Proszę również o wykopanie znaleziska

Poniżej skopiowałem ze strony dkms’u procedury rejestracji, oddawania, pobrania i przeszczepu szpiku kostnego, oraz przywileje Dawcy, wraz z linkami.

Rejestracja Dawcy szpiku link:
1. Zamów pakiet rejestracyjny przez internet (Odpowiedz na kilka pytań i zamów swój bezpłatny pakiet rejestracyjny. Prześlemy go na wskazany adres.)
2. Wypełnij formularz, pobierz wymaz i odeślij pakiet (Wypełnij przesłany formularz, pobierz wymaz z wewnętrznej części policzka i całość odeślij do nas. My przebadamy Twój wymaz i określimy Twoje HLA (antygeny zgodności tkankowej) - na ich podstawie łączymy Dawców i Pacjentów.)
3. Gratulacje. Jesteś aktywnym Dawcą! (Po przebadaniu Twojego wymazu i wprowadzeniu Twoich danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym Dawcą. Od tego momentu Twoje zgłoszenie będzie brane pod uwagę przy każdym przeszukaniu naszej bazy dla Pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych z całego świata.)

Oddawanie, pobranie i przeszczep szpiku kostnego link:
1. Szukanie dawcy


2. Jest zgodność


3. Przed pobraniem


4. Pobranie komórek macierzystych


5. Po pobraniu


6. Kontakt z Pacjentem


Przywileje Dawcy przeszczepu szpiku link - dużo tekstu, dla lepszej czytelności sprawdź link):





Zachęcam was również do oddawania krwi, przypomnę że od stycznia 2021 każdemu krwiodawcy przysługują dwa dni zwolnienia od #pracbaza , w dniu oddania krwi, oraz w dniu następnym (wszystko zależy od miejsca pracy, obecnej sytuacji, relacji z pracodawcą, ale nadal zachęcam), poza tym:


Po wieloletniej współpracy i otrzymaniu tytułu Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi ma możliwość:


Mirku, Mirabelko, dziękuję Ci za Twój czas poświęcony na przeczytanie tej ściany tekstu, warto pomagać i dobro powraca. Każdy pulsujący weźmie udział w losowaniu #mirkolos pod koniec dzisiejszego dnia, wylosuję 3 wygranych, którzy otrzymają narysowany przeze mnie avatar ze swojego profilu lub wybrany przez wygranego obrazek, w stylu #pixelart w którym amatorsko tworze grafiki do swojej gry przeglądarkowej - zaznaczam że nie jestem artystą i będą średniej jakości, tak na 30%, jak u Walaszka ( ͡° ͜ʖ ͡°), na każdy poświęcę parę godzin żeby nie było wstydu na niego zmienić ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dla pierwszych 100 pulsujących osób wykonam szybki rysunek ich awatarów również w pixelarcie, zapraszam do pulsowania i pomagania

#pomagajzwykopem #wykopefekt
  • 24
@Lorem_Ipsum_Dolor: nie mam obrazka, więc mnie pomiń. Cały wpis super, akurat mam nudne szkolenie, to mogłem sobie poczytać. Od lat jestem zarejestrowany, ale mój genetyczny brat bliźniak ma się dobrze i nie potrzebuje szpiku ( ͡º ͜ʖ͡º)