Wpis z mikrobloga

Szukam dla siebie zegarka sportowego (głównie wędrówki po górach, rower, siłownia). Wstępnie wybrałem TicWatch Pro 3 (albo Pro 3 Ultra) jednak chciałbym poznać też jakieś inne możliwości. Kilka wymagań:
- NFC,
- dobrze działające funkcje sportowe (obecnie posiadam Amazfit GTR 2 i tutaj jest jeśli chodzi o GPS czy pomiary wędrówek górskich jest bardzo średnio),
- duży czytelny dotykowy wyświetlacz,
- dobra współpraca z telefonem jeśli chodzi o powiadomienia, połączenia,
- bateria 2 dni minimum,
- cena do ok. 1600 zł
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

#smartwatch #garmin #suunto #mobvoi #sport
  • 11
@thomasKRK: no niestety ja jak zobaczyłem w akcji Amazfita GTR(jedynkę) to stwierdziłem że teraz tylko osobisty, konkretny test podczas spaceru po gęstym lesie w grubej kurtce(zasłonięty zegarek), bo większość recenzji była typu : GPS znośny/dobry, a był zygzak na mapce był gorszy niż w tanim telefonie, na 3km potrafił pół kilometra przekłamać, nieakceptowalne nawet dla spacerowicza. Pożycz/przepytaj zaufanego mirka dokładnie zanim kupisz:)
@thomasKRK: Promocja była ostatnio na Garmina 2 Solar generalnie ten to jest mega fajny i ma przydatne funkcje takie jak np. wschód i zachód słońca przydatne w górach a o metodzie na trzy palce do horyzontu się nie wypowiem bo albo działa albo nie działa.
Dodatkowo sportowe szmery bajery spo2 itp. ma solara więc bateryjka żyje dłużej i Garminowy GPS, który jest dokładny i szybko łapie sygnał.

Tylko, że ma MIP
@thomasKRK: Jeśli chodzi o garmina z dotykiem to w tym budżecie znajdziesz chyba tylko Venu 2. Generalnie spoko zegarek ale jego wygląd jak i materiały (jak weźmiesz w rękę) nie wyglądają solidnie. Osobiście bałbym się jego uszkodzenia w trudniejszych warunkach. Nie wiem jakie masz doświadczenia z zegarkami sportowymi ale dotykowy ekran w zegarku sportowym to średni pomysł. W szczególności gdy trenujesz sporty w których istnieje potencjalne ryzyko walnięcia jak siłownia czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lgc89: Hmmm, właściwie nie ma żadnego doświadczenia, ale jakoś od razu przyjąłem że chciałbym dotykowy, ciężko mi sobie wyobrazić obsługę zegarka klawiszami. Ale chyba rzeczywiście muszę się temu przyjrzeć, bo możesz mieć sporo racji
@thomasKRK: Ja mogę Ci powiedzieć na swoim przykładzie gdy miałem Huawei Watch GT. Byłem w górach, padał deszcz i chciałem zobaczyć jakąś tam informację na zegarku. Ze względu na mokrą tarczę i ręce dotyk praktycznie nie łapał, musiałem wycierać zegarek i jakoś wtedy szło. Druga kwestia np. bieganie. Biegasz z dotykowym to żeby coś kliknąć to trudno coś kliknąć jeśli się nie zatrzymasz. Znacznie łatwiej ogarnąć coś w ruchu na zegarku
@thomasKRK: jesli musi miec NFC to z typowo sportowych producentow zostaje ci garmin i jeden z modeli suunto.
Suunto 7 spelnialby twoje wymagania, ale tam czas pracy na baterii jest zenujacy.

Garmin z dotykowym ekranem i NFC masz ponizej liste, zostaje vivoactive4, venu 2 i 2plus i fenix7 (poza budzetem).

https://www.aktywnynadgarstek.pl/marka/garmin/funkcje/ekran-dotykowy_platnosci-zblizeniowe/sort-by/price/sort-direction/asc/show/all.html

Ja mam aktualnie zegarek coros z dotykowym ekranem i raczej to nie przeszkadza w niczym, mozliwosci konfigurowania dzialania ekranu jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@G0lomp: @lgc89: @PurpleHaze: @mirekwirek: Dzięki za Wasze sugestie. Wieczorem zbadam temat dokładnie. Coś w tym jest chyba, że skoro Garmin tworzy zegarki bez dotykowego wyświetlacza i świetnie się sprzedaje to musi to działać dobrze :) Właśnie teraz bardziej szukam zegarka sportowego z funkcjami smartwatcha, dlatego zależy mi na czymś sprawdzonym. Kolega kupił niedawno Tic Watcha i bardzo mi się spodobał. No i jeszcze fajną cechą jest to, że
@thomasKRK: Ja większość rzeczy wyklikam szybciej na Fenixie niż u syna na Vivoactive ;)

Fenixy to typowe zegarki sportowe. Jak ktoś siedział na smart watchach to jednak może się zdziwić. Za to bateria trzyma ponad tydzień, a trening z GPS w tej chwili przy baterii 76% pokazuje mi >60h działania.

Płatności ma, ekran czytelny i przede wszystkim ma większość potrzebnych funkcji sportowych.