Wpis z mikrobloga

#sport #sztukiwalki
Mirki, jakie sporty walki są najlepsze dla dziewczynki ok. 9 lat - do nauki? Ciotka prosi o pomoc w wyborze, bo uznała mnie za eksperta. Oni tam mają Capoeira, Karate, Judo, Kung Fu, ogólnie chyba wszystko.
  • 17
@gardan: weź Capoeire - zostaną jej z tego fajne umiejętności typu salta, piruety itp. może być też to wstęp do tańca wyczynowego. Co do pozostałych - generalnie potrzeba do nich mieć lepsze warunki fizyczne, szczególnie judo, co odradzam kategorycznie.
@gardan: Zaznaczam że specjalistą nie jestem, ale wydaje mi się, że karate bardzo dobrze kształtuje charakter, ale to głównie praca nad własnym ciałem i głową, faktycznej walki tam niewiele. Zaleciłbym judo, pozna tam przynajmniej jakieś podstawy samoobrony, a przy okazji może wam w przyszłości jakiś medal z igrzysk przywiezie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gardan: Zależy czy ma się #!$%@?ć/bronić czy pobawić się i tańczyć. Jako że to mała dziewczynka to odpuścił bym pierwsze i zapisał na Capoeirę, masz tam też trochę "walczenia" a jak jej się spodoba ogólnie aktywność tego typu to sama jak będzie starsza pójdzie sobie na boks/judo czy cokolwiek zapragnie. Nie ma co tryhardować imo
@gardan: Karate nie jest ciężkie, jest po prostu do kitu. Nawet się tam nie męczysz, jak ja byłem na karate to było tam głównie kata czyli stanie w miejscu, machanie rękoma bardzo powoli, i ogólnie strata czasu. Nikt się nawet nie spocił. Do tego miałem wrażenie, że jest mocno nakierowane na biznes xD Co chwilę jakieś egzaminy na pasy, #!$%@? muje, belki między pasami a i tak koleś z takimi belkami
@gardan: Judo ma jedną fajną zaletę której tutaj nikt nie wymienił - dzieciak nauczy się padów więc jak się potknie mniejsze szanse, że twarz rozbije bo będzie wiedziała jak ma upaść i ten upadek zaamortyzować.

Generalnie Judo da jej fajną ogólnorozwojowe ćwiczenia jak bedzie sensowny trener. Potem może iść w jakieś karate / boksy / kung fu jka będzie chciała się uczyć bitki :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gardan: Judo jest najbardziej ogólnorozwojowe - ale też jest położony mocny nacisk na wyniki sportowe (szczególnie w tym przedziale wiekowym) więc to zależy od osoby. Karate też jest bardzo fajnym wyborem dla dzieci szczególnie jeżeli klub jest dobry, w Polsce prężnie działają kluby Kyokushin i Shinkyokushin oraz Shotokan. Tam można młoda zapisać bez większych leków, że coś jej się stanie. Co do kung fu to zależy jaki to jest styl -
@gardan: właściwe to każdy sport walki będzie dobry bo takie dzieciaki i tak raczej nie sparują tylko ćwiczą ogólno rozwojowo i trochę techniki. Swoje dziecko wysłałbym na judo, karate, lub kickboxing ewentualnie zapasy