Wpis z mikrobloga

Przypomnę, że na Węgrzech ceny paliw od ataku ruskich na Ukrainę w ogóle się nie zmieniły. Nie było wzrostu cen paliw (. bo) Węgry dalej blokują jakąkolwiek pomoc militarną czy humanitarną, a nawet przejazd pomocy przez ich kraj dla Ukrainy. Jawnie popierają ruskich okupantów i dalej są w EU.

Na orlenie dzisiaj hucznie zapowiedzieli spadek cen paliw o średnio 20 groszy, kiedy cena za baryłkę i kurs dolara wyraźnie się zniżył i jeszcze niedawno ceny detaliczne przy takich samych kosztach wynosiły około 5,35 zł/l ON. Czy ORLEN oszukuje Polaków i teraz państwowe firmy specjalnie zawyżają ceny paliw?

Na Węgrzech są wybory 3 kwietnia 2022 roku.


#orlen #paliwo #diesel #wojna #wegry #ukraina
Tino - Przypomnę, że na Węgrzech ceny paliw od ataku ruskich na Ukrainę w ogóle się n...

źródło: comment_1647374138HnOOWDkyfO0fF3PcrVCuYR.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Węgry są dogadane jakoś indywidualnie z Rosją na stałą niższą cenę niż Europa


@Rafaello91: to jakim prawem są w UE, a tymczasem nawet niby bardziej zaprzyjaźnione Niemcy czy Francja mają taki wzrost cen paliw?
  • Odpowiedz
@Tino: Cała Unia zawsze handlowała a nawet wciąż handluje z Rosją, Węgry gdy dołączyły do niej to z tego co wiem Orban jeszcze nie rządził. Teraz są cały czas jakieś tarcia ale trzeba czegoś więcej by wywalić kraj z Unii
  • Odpowiedz
@Tino: To znaczy wiesz zapytałeś czemu dalej są w Unii, władzę byłoby oczywiście lepiej zmienić, ale o tym muszą już zdecydować Węgrzy i jak widzisz na przykładzie Polski, nie jest to takie proste
  • Odpowiedz
@Rafaello91: Co śmieszniejsze, większość Węgrów jakoś niby wie, nawet spotkanych autostopem przypadkiem więcej osób było przeciwnych obecnej władzy, ale coś magicznie to się nie zgadzało ze słupkami z telewizji. Węgrzy nawet nie mieli takich socjali jak w Polsce, a według tamtych mediów poparcie sięga zenitu. Może niech od razu Orban się ogłosi drugim Łukaszenką, a Kaczyński wierny przyjaciel, poprze Węgrów i stwierdzi, że władza PiS powinna nie mieć końca i tak
  • Odpowiedz
@Tino: Nie wiem jak dokładnie jest na Węgrzech ale w Polsce jest szansa że PIS nie będzie miał przynajmniej większości w Sejmie. Co do Węgier nie wiem co można na to poradzić, wychodzi na to że obalenie władzy tamtejszej ale to tez nie jest rola Unii.
  • Odpowiedz