Wpis z mikrobloga

Mirki mam prośbę, nie bójcie się brać uchodźców do domów, mieszkań.
Nawet na jedną noc. Wam to może wydawać się takie nic, co to jedna noc. Ale dla takiej matki z dzieckiem, która podróżuje od 3 dni pójście do prywatnej łazienki, kiedy ktoś popilnuje jej dziecka to jest MEGA
Wiele z nich w Krakowie ma tylko przystanek, ale musi czekać na kolejny transport całą noc. Weźcie ich na materac, na sofę, na cokolwiek. Niech sobie spędzą tą noc w prywatnym domu a nie na dworcu czy w zbiorowym namiocie.
I jeśli będziecie jechać to weźcie żonę. Część matek boi się z córkami jechać jeśli jest tylko facet.
Ich wdzięczność to prawdopodobnie najlepsza rzecz jaka was spotka w tym roku albo i w życiu.
Te matki, te dzieciaki na to zasługują. Przyjmijcie ich.
#ukraina #pomagajzwykopem #krakow
  • 9
@hitherto: nie biorę żadnego namiaru, po prostu jedziemy wieczorem na dworzec i bierzemy ludzi, to nie jest tak, że tak jest wszystko zorganizowane, wszystko dzieje się zbyt szybko, ludzie cały czas przyjeżdżają i odjeżdżają, ale oni są wyczerpani, dla wszystkich to jest już 20/30/40 godzina podróży, więc prywatna łazienka to jest luksus, ciepła herbata, kawa i dobre słowo
@tezeten: sam wziąłem starszą panią i jej 30letnią córkę z dworca na 1 noc. Wszystko super, pomaganie super, ale one same mi uświadomiły, iż "putin wyleczył wszystkich z koronawirusa i innych chorób". Biorąc takie osoby trzeba mieć świadomość, iż mogą one przenosić coś zaraźliwego i jeśli ktoś się boi covida, to powinien odpuścić. Moje babeczki siedziały wiele godzin w ścisku w schronach, w pociągach, busach itd. miały kontakt z wieloma osobami