Wpis z mikrobloga

Jakieś 16 lat temu zacząłem oglądać yt, na początku nawet nie pamiętam by były reklamy, potem z czasem coraz tego więcej, bany dla twórców za nieodpowiednie treści, yt premium. Ktoś powie "nie podoba się to nie oglądaj" w tym problem, że tam jest wszystko co mnie interesuje. Albo ktoś powie "co za problem kupić yt premium" wiem, że dla takiej gigantycznej firmy moje pieniądze to nic, ale czułbym się źle wpłacając by nie oglądać denerwujacych reklam, mam podobne odczucie jakbym wynajmował dom, a pies sąsiada tylko czasem ujadał, po paru latach ujada non stop, jeśli coś dam sasiadowi 1kg ziemniaków, to on zamknie psa w piwnicy. Kłóci się to z moim poczuciem przyzwoitości wspieranie tego materialnie. Jest jakaś przeglądarka czy coś do blokowania reklam? Jeszcze pół biedy jakby reklamy były na początku filmu, ale idę pod prysznic i słucham muzy, a w środku pojawia się irytujące 3min reklama, a ja mokre ręce... Tego typu sytuację irytuja
#youtube #polskiyoutube #przegryw #pytanie
  • 8
@PoteznyTomaszek Na kompie na przeglądarce jakiś adblock a na fona polecam Vanced Manager.
Mam podobne odczucia... kiedyś tego tyle nie było... teraz gdzie się nie ruszysz to masz reklamy. Nawet w danych aplikacjach masz reklamy o tych aplikacjach... To chore... światem rządzi kasa i reklama...
@PoteznyTomaszek: płacenie za usługę kłóci się z Twoim poczuciem przyzwoitości?
"Mam ochotę na lizaka ze sklepu. Jednak właściciel napierdziela żonę i dzieciaki, kłóci się to z moim poczuciem sprawiedliwości."
Przecież nawet oglądając to YT wspierasz ten portal, więc jakie poczucie przyzwoitości?
Zabawne, jak wykopki próbują cebulactwo tłumaczyć ^^
@PoteznyTomaszek: Przecież takie porównanie nie ma sensu w ogóle. Świat się zmienia i idzie do przodu. Reklamy masz już wszędzie. Też mi się to nie podoba, bo czasem nie da się odpalić samej witryny przez te pierdoły ale jest popyt, jest podaż. Charytatywnie nikt tego wszystkiego nie utrzymuje.
@philosophy: świat idzie do tyłu, tego nie lubię w dzisiejszym świecie. Wysokie stanowiska: zarząd i prezes korpo zarabiają niebotyczne sumy, a szeregowy pracownik tak średnio. Wiesz na wysokim poziomie w Polsce możesz żyć zarabiając 15-20k mies, jeśli taki pracownik zarządu by zarabiał rocznie 1.5mln zamiast 2, to różnica żadna, żyje na poziomie niezwykle wysokim, a jakby taki Janusz dostał 500-1000zl podwyżki to już dla niego gamechanger.
@philosophy: świata nie da się w obecnym stanie zmienić, nie zmieni go nawet globalna katastrofa, ani żadna ideologia/ustrój polityczny, bo ludzie są już zbyt zdemoralizowani. Ustrój idealny jest w 30-40 osobowych grupach ludzi pierwotnych w dżungli, dziela się wszystkim uczciwie, nawet jeśli są nieuczciwi, bo wiedzą, że jak współplemieniec umrze, to im życie też się pogorszy. Szkoda tylko, że tak mała grupa nie jest w stanie wypracować zdobyczy cywilizacyjnych i niestety