Wpis z mikrobloga

Rzeczywistość młodego Polaka na dzisiaj:

1. Dostajesz pierwszą pracę we #wroclaw za 4000 zł netto.
2. Wynająć czy coś kupić?
3. Eee, kupię, w końcu to będzie moje, będzie się spłacało!
4. W banku sprawdzenie zdolności kredytowej - przy takich zarobkach damy kredyt na 400 tys zł.
5. Kurła, za 350 tys. zł mogę kupić 41 m2 na Psim Polu (zadupie) - https://www.otodom.pl/pl/oferta/atrakcyjne-2-pokojowe-z-duzym-balkonem-bez-pcc-ID4fs0p
6. Za pozostałe 50 tys. zł sobie wykończę i umebluję
7. Rata kredytu na 25 lat - 2600 zł na dzisiaj (kolejne podwyżki stóp procentowych w drodze)
8. Na życie zostaje 1400 zł miesięcznie (46 zł dziennie)

Auto? Hobby? Wakacje? Życie miejskie?

XXI wiek, środek Europy, nieźle płatna praca na początek, a jesteś na starcie biednym niewolnikiem.

#oswiadczenie #nieruchomosci #ekonomia
  • 89
  • Odpowiedz
@Weretek: Siema, a w 2012 były dobre warunki do kupowania mieszkania dla młodego człowieka po studiach co złapał pracę za 3500 brutto (w 2012 okolice średniej krajowej)w Krakowie?
  • Odpowiedz
Tymczasem Ja po awansie, podwyżkach zarabiając 3k PLN na rękę xD
Jedyny dom na które może kiedyś było by mnie stać to domek holenderski za 38k + ocieplenie z zewnątrz.
#!$%@?ć ten kraj i te zarobki.
JAK CI SIĘ NIE PODOBA TA PRACA TO JĄ ZMIEŃ.
ok zmieniłem a co z osobą która przyjdzie na moje miejsce? za co ona kupi własne mieszkanie xD?
Praca państwowa na kolei więc podwyżek nie wynegocjujesz
Niebadzlosiem - Tymczasem Ja po awansie, podwyżkach zarabiając 3k PLN na rękę xD
Jed...

źródło: comment_1647292036nyj7aKNFLAIB3ys08Cy4Ra.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Co prawda dla kredytobiorców raty poszły mocno w górę ale za to kto zdecydował się wynajmować to teraz najem w górę bo Ukraińcy. Może i #!$%@?, ale za to #!$%@?. Boję się otwierać lodówki żeby coś nowego nie wyskoczyło.
  • Odpowiedz