Wpis z mikrobloga

Myślałem, że w 2k22 wojna będzie wyglądać inaczej niż w 1939.


@naszprycowany: Dziwię się że przy takich starciach nie ma dronów, w stylu piesków z boston dynamics, które by biegły przez las do wroga i się tam detonowały.

Albo choćby i takich zwykłych latających dronów z czterema śmigłami z podwieszonym granatem.
  • Odpowiedz
@naszprycowany: @mel0nik: @typeson: @vanitydomain: @seleroff: @KEjAf: no właśnie kurna MEGA słabo! Też strzelają ogólnie w kierunku wroga raczej aby tamtym nie chciało się wychylać niż w coś trafić.
Jak Amerykanom i Brytolom udało się to przezwyciężyć specjalistycznymi szkoleniami, to im kurde co drugi z PTSD wraca.

Musimy koniecznie opracować jakieś implanty, które eliminowałyby pierwotną niechęć do zabijania innego człowieka i
  • Odpowiedz
@Mistrz_Motyl: To wyobraź sobie co mają w głowie młodzi Rosjanie którzy muszą atakować. Wojny w historii często starały się mieć głębszy sens np. narodowy, religijny lub ideologiczny jak np. Wielka Wojna Ojczyźniana. Ta wojna jest precedensem w najnowszej historii, ale sama liczba porzuconego sprzętu pokazuje że regularne wojsko rosyjskie dawno zapomniało reguły "ani kroku wstecz" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Musimy koniecznie opracować jakieś implanty, które eliminowałyby pierwotną niechęć do zabijania innego człowieka i instynkt przetrwania, który karze szukać schronienia albo zwiewać jak ktoś obok ciebie umrze.


@Mistrz_Motyl: Żołnierze Wehrmachtu podobno szli naćpani jakąś pochodną a--------y, pewnie nawet im w nocy światło nie było potrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja się nie znam ale wydawało mi się ze kontratak polega na parciu do przodu a na pierwszym filmiku to oni się powoli cofają ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Przyznam szczerze oglądając to, że oni nie wyglądają jak jacyś amatorzy czy z pierwszej łapanki. Zwróccie uwagę jak oni się poruszają, jak zachowują, jak czują. Wyglądają trochę jak komandosi, czają jak pantera na ofiarę. Wydaje mi się, że jeżeli NATO będzie dobrze wspierać ich sprzętem ruscy mogą mieć nielada problem. Już w tym momencie, na tym etapie zdajcie sobie sprawę, że stało się coś co 2 tygodnie temu bukmacherka wydawało się być
  • Odpowiedz
@typeson: Odnosiłem się do tego niedawno. Pierwsza część dotyczyła mitu o jednym karabinie na dwóch żołnierzy:

Bzdura, pokaż jakiekolwiek wiarygodne źródło historyczne to potwierdzajace. Na temat Stalingradu przeczytałem książki autorstwa Ruhle, Beevora, Andersona, Glantza i jeszcze kilku autorów, których już nie pamiętam. Każdy z nich jest renomowanym historykiem z licznymi pracami akademickimi. Nikt tego nie potwierdza!

Tak samo jest z powszechną wiedzą na temat rozkazu 227 Stalina (słynne Ani kroku
  • Odpowiedz
@Mistrz_Motyl: Jakbym czytał opis jednego z odcinków black miror...

Tylko, że jest to możliwe i na pewno w polskiej apteczce indywidualnje (AI) przynajmniej wg wikipedii znajduje się lek przeciwpsychotyczny, w pakiecie radioochronnym znajduje się dodatkowo diazepam, docelowo pewnie w cleu podania przy zatruciu gazem paralityczno-drgawkowym, ale oba powyższe leki hamują układ limbiczny, a benzodiazpeiny mają działanie upośledzające pamięć krótkotrwałą, a więc amnestyczne. Tylko, że no takie leki raz, że tłumią agresję i z żołnierza zrobią cipę, choćby przez zahamowanie osi podwzgórze przysadka j---a w szlaku nigrostriatalnym i nadprodukcję prolaktyny->zahamowanie wydzielania gonadoliberyn, a dwa że uzależnienie fizyczne żołnierzy od leków (benzodiazepiny) to problem. Są takie neurostymulatory wszczepiane neurochirurgicznie np przy parkinsonie, nerwicy, zaburzeniu obsesyjno-kompulsywnym, ale by zabić skrupuły? Za drogie. Pigułka jest tańsza. A-----l, pervitin, panzerschokolade, Benzendryna, opium, nawet eter...

Ale poza takim podkorowo odczuwanym napięciem istnieją jeszcze wyższe czynności psychiczne i nawet zahipnotyzowany pewnych rzeczy nie zrobisz, bo jesteś człowiekiem. Zabijesz lęk, stłumisz uczucia, ale zmuszenie do zrobienie czegoś wbrew sobie jest trudniejsze. Etyka, empatia (neurony lustrzane), społeczeństwo, rodzina... Stąd eufemizmy (siła żywa przeciwnika), dehumanizacja (kacapy vs ukraińscy faszyści), wyparcie (to nie szpital położnczy a np plan filmowy). Czyli oszustwo. W black miror żołnierzom nakładano komputerowy filtr ukrywający że strzelają do
  • Odpowiedz
@Mistrz_Motyl: polecam Dave Grossman "O zabijaniu"


możesz napisać coś więcej? Jeszcze z miesiąc temu nurtowało mniej pytanie o instynkt przetrwania, a to niedalekie jabłko od jabłoni. Szukam wartościowych źródeł w temacie tanatologii.
  • Odpowiedz