Wpis z mikrobloga

Przeczytałem parę dni temu, pod jednym z wykopalisk, komentarz jednego z Mirków (pozdrawiam Cię, jeśli to czytasz), w którym opisywał jakich manipulacji dokonuje jedna z bardziej poczytnych kacapskich gazet, czyli ’komsomolskaja prawda’ w sprawie m.in. #wojna w #ukraina.

Z ciekawości sprawdziłem ich stronę kp._ (w miejsce wpisać dwie pierwsze litery ze słowa ‘ruskie’).

Stronę najlepiej otworzyć w chrome i przetłumaczyć automatycznie na polski, no chyba, że zna ktoś te ichnie szlaczki, czyli jest onucem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Wchodzę tam już chyba czwarty dzień z rzędu, czytając co piszą tamci dziennikarze i K
URWA przecieram wciąż oczy ze zdumienia.

Polecam poczytać, czym karmią kacapskich obywateli rządzący w kacapskim kraju, bo cytując Wikipedię:

Komsomolskaja Prawda (ros. Комсомольская правда) – rosyjska gazeta (dziennik) wydawana od 1925 roku w Moskwie. Największa pod względem nakładu rosyjska gazeta codzienna (ponad 600 tysięcy egzemplarzy)


Przykład z teraz, cytuję same nagłówki:

Na godzinę przed apokalipsą. Coraz więcej dowodów na to, że rosyjska operacja specjalna uratowała znaczną część świata

Putin polecił zbadać incydent z udziałem poborowych w operacji specjalnej na Ukrainie

Jak przewozić miliony w walizce. Rosyjscy bogaci przeżywają kryzys z powodu zachodnich sankcji

'Próbują wywieść torby z milionami, ale są rozmieszczane': ekspert opowiedział, co dzieje się w terminalu Wnukowo dla odrzutowców biznesowych


I w tym ostatnim artykule dopatruję się pełnego obrazu, dlaczego ‘druga armia świata’ jest w tak opłakanym stanie. Mianowicie w artykule czytamy wprost, że:

Przypomnijmy, że od 2 marca dekretem prezydenta Rosji Władimira Putina nikt nie może wynieść z kraju gotówki w wysokości większej niż 10 tysięcy dolarów (lub ich równowartości w innych walutach). A to spowodowało problemy dla niektórych odchodzących VIP-ów.

Według eksperta, wcześniej takim VIP-om okazywała się maksymalna lojalność na całym lotnisku. A nawet czeki na rzeczy osobiste miały często „lekki” charakter. Ale już od tygodnia wszyscy wyjeżdżający są dokładnie sprawdzani. W rezultacie wielu zwalnia z gotówką, która przekracza dozwoloną kwotę. Zdarzają się przypadki, gdy przedstawiciele elity kulturalnej i biznesowej próbowali przemycać torby z milionami dolarów na pokładzie. Ale oczywiście zostali odwróceni.

I ostatni cytat z tego jakże pięknego artykułu:

Ale większość obecnych odlatujących najprawdopodobniej próbowała prześlizgnąć się ‘jak dawniej’ i nie spodziewała się, że inspekcja nie będzie tak poważna jak teraz.


Większość odlatujących VIP-ów próbowała się prześlizgnąć „jak kiedyś”.

Czaicie? ‘Jak dawniej’ z walizką, ze stu milionami dolarów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°).

Dopiero teraz do mnie zaczęło docierać jak to działało. Wspierałeś putina, byłeś tam jakimś znajomym, daleką, ale zaufaną rodziną, czy coś, dostawałeś robotę jako dyrektor lub prezes wielkiej państwowej spółki, trzepałeś hajs na rządowych kontraktach, ale większość kasy zamiast inwestować w rozwój firmy, w rozwój technologii, w sprzęt, w infrastrukturę, w pracowników, ty, w gotówie, wywoziłeś miesiącami za granicę prywatnym jet-em, dogadując się z miejscowym sasinem, że wszystko jest zajebiście i dzieliłeś się z nim kasą ( ͡° ͜ʖ ͡°).

I teraz do morału tej długiej opowieści ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Czy czegoś Wam to nie przypomina? Celowo w przedostatnim akapicie użyłem określenia ‘miejscowym sasinem’.

Popatrzcie, jak działa nas rząd.

Mają i opłacają z naszych pieniędzy #tvpis = kp.
_

Kłamią jak mogą, obsadzają stołki swoimi ludźmi, jak putler, kradną jak mogą i gdzie mogą = putler.

‘putlerowi’ od dwudziestu lat wmawiają, że jest w pytę, kasa jest, armia jest, wyposażenie produkujemy takie, że ho ho ho, żywności tyle, że możemy wszystkich naszych gierojów, a nawet chińską armię racjami wyżywić.

Wczoraj oglądałem na głównej z płomieniem wypowiedź Pana Generała Romana Polko, który m.in. stwierdził, że ‘należy rozliczyć bandytów za zbrodnie, które popełnili’ (posłuchajcie całej wypowiedzi, jest na głównej, bo nie będęcałej cytował) i ma rację.

A co robi nasz rząd?

Usilnie, już po raz drugi wprowadza, tym razem do ustawy o uchodźcach, a wcześniej w ustawie o #covid19, zapis:

Nie popełnia przestępstwa sprawca, w tym będący pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie wyboru, czynu zabronionego (…)


Homo sovieticus w narodzie wciąż żywy, mimo 33 lat od obalenia komuny.

PS. Jak piszę ten post, godzina 22:30, 09-03-2022, to właśnie przeczytałem, że sejm odrzucił poprawkę bezkarność+.

Nie wiem czy jak pójdę spać i rano wstanę nie przeczytam, że jednak w nocy była ‘reasumpcja głosowania’ i przeszła bezkarność+. Dramat.
  • 1