Wpis z mikrobloga

@Anchovy Nie wiem. Kupiłem miesiąc temu samiczki. Dokupiłem po 2 dniach samce. Po tygodniu zaczęły obydwu samiczkom brzuchy rosnąć. Po tym oddzieliłem samiczki które były same w małym 30l akwarium i utrzymywałem 28 stopni. Dziś po niecałym miesiącu pierwsza zaczęła rodzić. Na dniach następna będzie. Kompletnie się nie przejmowalem nimi. Tylko karmienie 3x dziennie. Jak widać nic trudnego. Samce w dużym akwarium mają się dobrze. Samiczki też. Krewetki neo caridina też mi
Pobierz
źródło: comment_1646858675bnIhbCmaBxeML1XZqkSSzN.jpg
@berecik: Mogę się oczywiście mylić, ale gupiki, które do tego nie są rasowe będzie Ci trudno sprzedać. Chyba, że ktoś weźmie np. na karmę za jakąś symboliczną kwotę, która nie zwróci Ci nawet części kosztów. Niemniej jednak tak jak pisałem wcześniej: szczerze życzę powodzenia.
Wolałem oddzielić. Literatura mówi że może dojść do kanibalizmu.


@berecik: to prawda, prawdą jest też to, ze za jakiś czas nie bedziesz chciał rozdzielać i aby dochodzilo do kanibalizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@5MinutWolnosci: Można kontrolować oddzielając samice od samców. Ja docelowo nie zamierzam moich dwóch samiczek wpuszczać do dużego akwarium gdzie są samce. Chyba je po prostu wydam, bo nie chcę się bawić w porodówkę. Ale komentarz w sumie zabawny xD