Wpis z mikrobloga

@rezydenttomek: Można jak najbardziej tylko, że oni wybierali najgorsze możliwe miejsce czyli granicę z Polską. Zdecydowanie lepszym pomysłem byłoby dostanie się do UE przez Rumunię. Oglądałem kiedyś filmik jak koleś Ukrainiec w biały dzień swoim Suzuki Jimny przekroczył granicę Ukraina-Rumunia nie będąc niepokojonym przez nikogo.
  • Odpowiedz
ej jak to jest z tą granicą. Przecież nie stoi mur na calej granicy i są pewnie jakieś pola przez które mogą przejść po cichu. Część wyłapią a część na pewno przejdzie i pobiegnie.


@rezydenttomek: po polskiej stronie nikt nie robi problemów. co więcej z obowiązku wojskowego są zwolnieni np studenci, ale z pkt prawa ukraińskiego to działa tylko w zakresie studentów studiujących na ukraińskich uczelniach, także jak ktoś jest
  • Odpowiedz
to pytanie nie do mnie tylko do Straży Granicznej. Ale wg mnie powinni najpierw nie wpuszczać, a jak złapią u nas to odsyłać


@Wyszynkowski: Człowieka uciekającego przed wojną, z powrotem odesłać siłą na wojnę. No szczyt humanitaryzmu.
  • Odpowiedz
człowieka, który nielegalnie przekracza granicę


@Wyszynkowski: Co z tego? Mężczyzni nie mogą legalnie przekroczyć granicy bo nie pozwalają im Ukraińcy, z naszej perspektywy wciąż są jak najbardziej uchodźcami i nasi celnicy bez problemu by ich wpuścili. Nie możesz decydować kto jest uchodźcą na podstawie tego, czy państwo z którego ucieka pozwala mu uciec xD
  • Odpowiedz